شرح خبر
جهرم در کلام بزرگان

:

جهرم در کلام بزرگان

خبرنگار:
۱۴ خرداد ۱۳۹۳ - ۰:۳۲:۴۹
کدمطلب: 1500
0

در این صفحه سخنان بزرگان دینی، سیاسی، فرهنگی و غیره کشور در رابطه با جهرم را بخوانید.

 

حضرت امام خميني (ره) خطاب به مردم جهرم:
خداوند به شما پاسداران قرآن کريم که با همت مردانه و وحدت کلمه در مقابل جبار زمان قيام و دين خود را به اسلام ادا نموده و مي نماييد ، نصرت عنايت فرمايد و همه را از مجاهدين راه حق قرار دهد.

حضرت آيت اله العظمي خامنه اي:
جهرم دارالمومنين و مرکز مردم انقلابي، پرشور و با اراده و مصمم است.


آيت اله العظمي صافي گلپايگاني:
دينداري مردم جهرم امروزي نيست آنچه من شنيده ام چه در ولايتشان ، چه در انقلابشان همه خوبي است و سرمايه اي بالاتر از اين نيست.

آيت الله هاشمي رفسنجاني:
تدين ودينداري جهرمي ها در رفتار و برخوردشان آشکار است. مردم جهرم در جنگ و انقلاب و قبل ازانقلاب ، همت و پايمردي وفداکاري شان را اثبات کردند .


حجت السلام سيد محمدخاتمي:
عالمان وارسته و فرهيختگان فرزانه ، آزاد انديشي و ظلم ستيزي را دراين شهر نهادينه کرده اند. گوشه گوشه تاريخ جهرم مملو از حکايت ها و نکته هاي درس آموز يست که حکايت از اعتقاد راسخ مردم در دينداري و ازادگي دارد

دکتر احمدي نژاد:
جهرم يکي از مراکز افتخار ايران است.کانون مردماني مؤمن صميمي با محبت و قانع با استعدادهاي فراوان که همواره در ميدانهاي دفاع از اسلام و انقلاب فعال بوده است.

حضرت آيت اله مصباح يزدي:
بايد قدر نعمت هاي الهي را بدانيم . معرفت ، ولايت پذيري ، در صراط ائمه بودن اينها نعماتي است که خداوند به مردم جهرم داده است . زندگي توأم با عشق اهل بيت عليهم السلام و شور علوي برکاتي است که خداوند در جهرم قرار داده است.


دکتر علي لاريجاني ( رئيس مجلس شوراي اسلامي):
جهرم نسبت عميق تري نسبت به برخي بلاد ديگر با انقلاب اسلامي داشته است. نقش شخصيتهاي مذهبي جهرم و افرادي که از اين شهر در انقلاب اسلامي حضور داشتند درخشان و تأثيرگذار بوده است.


دکتر حداد عادل (رئيس کميسيون فرهنگي مجلس):
اگر پيام انقلاب اسلامي اينگونه در دل مردم اين ديار (جهرم) رسوخ دارد ، به برکت وجود ارزشمند عالمان و مجاهدت هاي انقلابيون جهرم است.

 
دکتر محسن رضايي:
هرگاه بخواهيم دلاوريها و ازخود گذشتگي هاي رزمندگان لشکر المهدي عج را بيان کنيم بايدبه سراغ سخت ترين صحنه ها و خاطرات جنگ برويم . در دشوارترين صحنه ها بچه هاي جهرم بااطاعت پذيري و صبوري پاي کار بودند


آيت اله خزعلي (دبير کل بنياد بين المللي غدير):
اين کمکي که شما به نشر معارف غدير مي کنيد و جهرم يکپارچه غديري است ، افتخار بزرگي است. زندگي در سايه علي (عليه السلام) و اولاد پاکش کم افتخاري نيست.

آيت اله محمدي گلپايگاني (رئيس دفتر مقام معظم رهبري):
جهرم ، شهر آميخته با فرهنگ و ديانت است.

محقق بزرگ جهان اسلام ، علامه سيد مرتضي عسکري:
تعلق خاطر من به جهرم بواسطه دينداري و مردم داري جهرمي ها هست. علماي جهرم زحمت کشيده اند ، خدمت کرده اند ، خوب تربيت کرده اند ، همين است که اسلام جهرمي ها، اسلام صحيح است.


تاريخ نويس توانا علامه علي دواني:
وجود امامزاده هاي متعدد در جهرم دليلي است که مردم جهرم از اول پيرو مذهب تشييع بوده اند.
ظاهراً رواج تشيع دراين منطقه بوسيله آن دسته از سادات و فرزندان علي(ع) صورت گرفته که در خلافت جابرانه امويان از جور و ستم ايشان به اين نواحي پناه آورده اند. قبور اين امامزادگان نشانه وجود تشيع در اين شهر است. وقتي مسير مهاجرت سادات را بر اساس مقابر امامزادگان ترسيم مي کنند تا حدودي خطوط گسترش تشيع در ايران رسم مي شود و برداشت مي شود که آيين تشيع در همان قرن اول هجري به فارس رسيده است و جهرم نيز در اين مسير قرار دارد.

 
دکتر حسيني (وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي):
نقش بي بديل جهرم در انقلاب و جانفشاني مردم آن در دفاع مقدس، نام جهرم را در تاريخ درخشان کرده است. همراهي با نهضت حضرت امام يکي از برجستگي هاي اين شهر در تاريخ ايران اسلامي است.

حجت الاسلام و المسلمين حسينيان (رئيس مرکز اسناد انقلاب اسلامي):
مردم جهرم با ايمان به اسلام و همراهي با روحانيت نقش بسزايي در تاريخ معاصرداشته اند و نقش مردم اين شهر در انقلاب مشروطه نمايان است.


استاد دکتر جلال الدين کزازي (نويسنده ، مترجم و پژوهشگر برجسته):
جهرم از شکوفاترين کانونهاي فرهنگ و ادب ايراني بوده است و دگربار آنچنان که در گذشته بوده است بايد به کانون فرهنگ ، انديشه و بينش ايراني دگرگون شود.

دکتر محمد رضا سنگري (محقق عاشورايي و شاعر آييني):
جهرم درعرصه ادبيات مذهبي پيشرو است و نسبت به ديگرنقاط رشد خوبي داشته است و توانسته درحوزه شعر پتانسيل خوبي را از خود بروز دهد.

 
فرامرز قريبيان (بازيگر سينما):
جاذبه هاي تاريخي و مذهبي جهرم ، قابليت ساخت دهها اثر بلند سينمايي را دارد.

دکتر نيک آهنگ کوثر (پدر علم آبخيزداري ايران):
شتاب خشکيدگي باغ هاي گرانقيمت و مشهور جهرم که سالهاست با نوين ترين شيوه هاي آبياري تحت فشار نيز آبياري مي شوند و حتي ظهور نشانه هاي خشکي تک پايه هاي مقاوم نخل گواه آنست که جهرم بيش از تحمل ظرفيتش تحت فشار قرار گرفته است.


استاد علي معلم
بايد به جلوداري جهرم در شعر آييني اعتراف و افتخار کرد.اخبار مرتبط:

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر پسین جهرم در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا به اشخاص حقیقی یا حقوقی باشد منتشر نخواهد شد
پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد