شرح خبر
خط قرمز ما حقوق مردم و اموال عمومی است/آسفالت خیابان‌ها با کیفیت می‌شود

همدلی و تعامل راه موفقیت شورای شهر:

خط قرمز ما حقوق مردم و اموال عمومی است/آسفالت خیابان‌ها با کیفیت می‌شود

خبرنگار:
۵ تير ۱۳۹۳ - ۰:۲۸:۰۰
کدمطلب: 1798
0

سخنگوی شورای اسلامی شهر جهرم گفت: شورای شهر، سعی بر همکاری سازنده و فرصت آفرین به نفع شهروندان عزیز جهرمی دارد و قطعاً خط قرمز ما در تعاملات معروض منافع و حقوق عامه شهروندان می باشد و آن را به نفع شخص و یا گروه خاصی نادیده نخواهیم گرفت.

به گزارش پسین جهرم، بخش "سلام آقای رئیس" سایت خبری تحلیلی پسین جهرم در اولین اقدام خود سوالات شما شهروندان محترم جهرمی را با مهرداد پورشاهیان، عضو و سخنگوی شورای اسلامی شهر جهرم مطرح کرده است. پاسخ این سوالات در چند بخش ارائه می شود.

 

شما با چه سابقه مدیریتی کاندیدای شورای شهر شدید و دلیل انتخاب خود را چه می دانید.

قطعاً هر کسی که آمادگی خود را برای پذیرش مسئولیت اعلام می نماید، آن هم از نوع انتخابی و نه انتصابی، می بایست دارای شرایط و مقدماتی باشد و همچنین نسبت به مسئولیت مد نظر اطلاع کافی داشته باشد و قطعاً اینجانب نیز از این موضوع مستثنی نیستم. سوابق کاری و مسئولیتی اینجانب در سایت شورای شهر اطلاع رسانی شده و از تکرار آن در اینجا خودداری می کنم و شما را به آن سایت ارجاع می دهم. بنده رای آوردنم در دجه اول مدیون لطف و عنایت الهی و سپس اعتماد همشهریانم می باشد و امیدوارم که خداوند متعال را در همه حال شاکر و اعتماد همشهریانم را قدرشناس باشم.

 

چرا پارکهای جهرم را به کارکنان یک ارگان نظامی می دهند تا تفکیک کنند و به 3 برابر قیمت بفروشند.

بحمدالله در دوره چهارم شورای شهر، اعضای شورا حساسیت و اهتمام زیادی نسبت به حفظ و توسعه فضاهای شهری از جمله فضای سبز دارند که در این خصوص مذاکرات و پیگیری های متعددی نیز جهت احیای فضاهای جدید با سایر ارگانها و ادارات ذی ربط به عمل آمده است که همکاری سازنده و روبه توسعه شهرداری و اداره محترم اوقاف در همین راستا شکل گرفته است که اخیراً نیز انتقال حدود دو هکتار از اراضی اوقافی جنب دروازه پیرشبیب از اداره اوقاف به شهرداری جهت احداث پارک منطقه ای را موجب شده است و دیگر موارد نیز در دست پیگیری می باشد و قطعاً مورد ادعایی شما حداقل در دوره اخیر مصداق ندارد.

 

چرا در بین اعضاء شورای شهر اختلافات غیر قابل قبول وجود دارد.

ضمن رد مورد ادعایی حضرتعالی به استحضار می رسانم که بحمدالله در دوره اخیر شورای شهر بیشترین تعامل سازنده بین اعضا وجود دارد و اعضای شورا ضمن احترام به دانش و بینش و شخصیت یکدیگر به طور کاملاً آزاد به ابراز نظر در مسائل مطرح شده می پردازند و در نهایت این رای اکثریت است که مصوبه شورای شهر را تشکیل می دهد. قطعاً تعامل را به معنی هم نظری و هم رای بودن در مسائل مطرح شده نمی دانیم و اختلاف نظر ناشی از تفاوت در شناخت موضوع را حق مسلم هر جمعی می دانیم و این قطعاً منجر به پختگی و تبادل نظر سازنده خواهد شد و این موضوع اختلاف به معنی عدم مقبولیت دیگری نمی باشد.

 

آیا شما در انتخابات مجلس دو دوره قبل به طور علنی از کاندیدای خاص حمایت کردید.

قطعاً باید این حق را برای هر کس قائل شد که در چهارچوب نظام و ضمن حفظ حرایم و حدود قانونی بتواند عقاید و نظرات خود را در ارائه بدهد و موردی بیان نماید. اینجانب نیز در تمامی انتخابات ادوار گذشته به عنوان یک شهروند علاقه مند به توسعه و پیشرفت و آبادانی بیش از پیش شهر و کشورم سعی در ایفای نقش موثر در همین راستا نموده ام. در خصوص این سوال نیز ضمن تکذیب ادعای مطرح شده اعلام می دارم که در انتخابات مد نظر ضمن احترام به تمام کاندیداهای تایید صلاحیت شده به خصوص جناب آقای حسینی؛ اینجانب در ستاد کاندیدای دیگری فعالیت داشتم.

 

چرا شورای شهرجهرم تعامل را از حد گذرانده و خدمات خود را گزینشی انجام می دهد. چرا به شهرک های جدید رسیدگی نشده است. علت حذف پارک ترافیک از برنامه شورا چیست.

قطعاً تعامل سازنده لازمه پیشبرد خیلی مسائل مدنظر در حوزه هایی است که همکاری فرابخشی را می طلبد و شورای شهر در دوره اخیر حسب مسئولیت، سعی بر همکاری سازنده و فرصت آفرین به نفع شهروندان عزیز جهرمی نموده است و قطعاً خط قرمز ما در تعاملات معروض منافع و حقوق عامه شهروندان می باشد و آن را به نفع شخص و یا گروه خاصی نادیده نخواهیم گرفت. بنده هم قبول دارم که تا به امروز به شهرک های اطراف که جزئی از شهر جهرم می باشند آن چنان که شایسته ساکنین محترم آنها بوده است خدمات رسانی شایسته ای انجام نشده است و مخصوصاً در حوزه توسعه فضاهای شهری مانند پارک ها و محیط های قابل استفاده خانواده ها و همچنین توسعه معابر مناسب به لحاظ تسطیح و آسفالت کم کاری صورت گرفته که امیدواریم با برنامه ریزی انجام شده، کاستی های عرض شده در دوره اخیر مسئولیت خدمتگذاران به حداقل کاهش یابد کما اینکه اقداماتی نیز در دست انجام است.

در مورد پارک ترافیک فرهنگ شهر که فرمودید، زمین مورد نظر در مالکیت اداره محترم مسکن و شهرسازی می باشد که شهرداری در گذشته با پیشنهاد طرح پارک ترافیک خواستار واگذاری آن شده و موافقت اولیه نیز به شرط اجرای پارک اخذ شده بوده ولی متاسفانه به دلیل تعللی که در اجرای پارک در دوره گذشته انجام شده واگذاری نهایی انجام نشده است . همزمان ارگان دیگری درخواست واگذاری زمین مورد نظر را می کند که اداره مسکن و شهرسازی با واگذاری نیمی از آن موافقت می کند. هم اکنون نیز شواری شهر، مسئولین مربوطه شهرداری را موظف نموده تا هرچه سریعتر نسبت به تملک مابقی زمین مربوطه و انجام طرح ذکر شده اقدام عاجل نمایند که انشاالله به زودی شاهد این اتفاق خواهیم بود.

 

آیا شورای و شهرداری جهرم در مقابل اموال عمومی کوتاهی می کند.

قطعاً در این دوره از شورای شهر و به اعتراف اکثر مسئولین دست اندرکار، تمام تلاش خود را به کار بسته ایم که از حقوق مردم و اموال عمومی در اختیار حداکثر صیانت و مراقبت را به عمل آوریم و حتی با تلاش و رایزنی با مسئولین مربوطه جهت افزودن به املاک شهری در کاربری های مورد نیاز نیز حرکت و جلسات خوب و مثبتی نیز برگزار شده است. در صورت ذکر مورد خاص و ابهام آفرین بررسی کرده و پاسخگو می باشیم.

 

چرا شما در بسیاری از مواقع شهردار جهرم را همراهی می کنید.

همانطور که قبلاً عرض کردم یکی از مهمترین و شاید بهترین اتفاق دوره اخیر شورای شهر انتخاب شهردار محترم آقای مهندس قزلی بود که پس از اعتماد دوباره همشهریان در انتخابات شورای شهر، موفق به اعتماد اعضای شورا نیز جهت کسوت شهردار شدند. انتخاب ایشان به عنوان شهردار با اکثریت مطلق رای اعضای شورا بود که نشان از مقبولیت وی بین اعضای شورا می باشد. شهردار شهر نه به عنوان کارمند و یا عضوی از سازمان شهرداری بلکه به عنوان نماینده عالیه و مجری سیاست های مصوب شورای شهر مطرح می باشد و لذا همراهی متقابل شهردار با اعضای شورا و بالعکس امری متعارف و حتی مبارک به همدلی و همراهی می باشد که بحمدالله این اتفاق در دوره اخیر به وضوح مشهود و واضح است. در خصوص دغدغه جنابعالی نیز عارضم که طبق قول و قرار اعضای شورا با آقای شهردار، تعهد، همکاری و خدمت چهارساله تعریف و برنامه ریزی گردیده و مورد سوال شما به هیچ وجه موضوعیت ندارد.

 

علت بی کیفیت بودن آسفالت ها در جهرم چیست.

در مورد بی کیفیت بودن آسفالت ها در شهر ما دو عامل اساسی وجود دارد اولاً پایین بودن کیفیت قیر ارسالی از پالایشگاه ها که یک معزل بزرگ ملی است (مانند بنزین) و از دسترس ما خارج می باشد و ثانیاً مشکل مصالح به کاربرده شده در ترکیب باقیر جهت پخت آسفالت که به دلیل وجود بیش از حد مجاز خاک در معدن آن موجب تقلیل کیفی آسفالت خروجی می شود که این مورد با شناسایی معدن جدید و مناسب در مکان دیگر در حال برطرف شدن می باشد. همچنین با بررسی و شناسایی مواردقابل جایگزین در حال بررسی و برنامه ریزی جهت بکار گیری موارد جایگزین آسفالت مانند سیمان فرش در مناطق استفاده می باشیم که در این خصوص نیز به زودی اتفاقات خوبی راشاهد خواهیم بود.

 

چرا با افرادی که با شما ائتلاف داشتند و در برخی موارد با برخی سیاست های غلط مخالفت می کنند همراه نمی شوید.

 اینجانب نسبت به شخص مورد نظر شما چه شخصیتاً و چه خانوادتاً ارادت و اعتقاد کامل دارم و همین سبب ائتلاف قبل از انتخابات اینجانب با ایشان را فراهم نموده و در حال حاضر نیز که هر دو افتخار اعتماد همشهریان و خدمتگذاری در شورای شهر را داریم حداکثر تعامل و هم فکری در مسائل مطروحه بین اینجانب و ایشان برقرار و جاری می باشد که این امر باعث دلگرمی و افتخار اینجانب نیز می باشد.

 

ادامه دارد..

انتهای پیام/اخبار مرتبط:

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر پسین جهرم در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا به اشخاص حقیقی یا حقوقی باشد منتشر نخواهد شد
پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد