شرح خبر
به مراکزی که در اجرای ضوابط کوتاهی کنند تذکر می دهیم/ تمام اعتبارات بر مبنای قانون پرداخت شده است

:

به مراکزی که در اجرای ضوابط کوتاهی کنند تذکر می دهیم/ تمام اعتبارات بر مبنای قانون پرداخت شده است

خبرنگار:
۲۰ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۶:۳۷
کدمطلب: 2247
0

در خصوص نحوه پرداخت حقوق پرسنل در مراکز زیر مجموعه و نظارتی بهزیستی به تمام مدیران مراکز دستورالعمل اداره کار ابلاغ شده است و چناچه مرکزی در اجرای ضوابط کوتاهی کند ابتدا تذکر کتبی، سپس رد صورت عدم اصلاح رویه اخطاریه و در نهایت لغو قرارداد خواهد داشت.

به گزارش پسین جهرم، در سومین "سلام آقای رئیس" سایت خبری تحلیلی پسین جهرم میهمان عبادالله رامشخواه، رئیس اداره بهزیستی جهرم بودیم تا پاسخگوی سوالات همشهریان باشد.

وی در این گفتگو به سوالات خبرنگار ما که برگرفته از سوالات مردم جهرم بود چنین پاسخ داد:

 

س: چرا حقوق پرسنل مراکز زیر مجموعه و تحت نظارت بهزیستی جهرم طبق قانون اداره کار پرداخت نمی شود؟

در خصوص نحوه پرداخت حقوق پرسنل در مراکز زیر مجموعه و نظارتی بهزیستی به تمام مدیران مراکز دستورالعمل اداره کار ابلاغ شده است و چنانچه مرکزی در اجرای ضوابط کوتاهی کند ابتدا تذکر کتبی، سپس در صورت عدم اصلاح رویه اخطاریه و در نهایت لغو قرارداد خواهد داشت. همچنانکه تاکنون به چند مرکز تذکر کتبی ارسال شده و یکی از مراکز نیز لغو قرار داده شده است تا زمانی که دستور مقتضی از کمیته تخصصی ماده 26 صادر شود.

 

س: چرا در سنوات گذشته حق و حقوق(بودجه) موسسات و انجمن های زیر نظر بهزیستی درست داده نشده و حتی به محض واریز بودجه، بهزیستی برای آن وجوه نقشه کشیده و از دست انجمن ها خارج کرده است ؟

از ابتدای شروع به کار اینجانب تمام پرداخت ها و اعتبارات بر مبنای قانون و ضوابط با نظارت رابط بازرسی استان اعمال می شود تا زمینه تخلف به وجود نیاید و در صورت وجود مشکل، مدیران مراکز موضوع را سریعاً اطلاع دهند تا بررسی و بازدید منظور شود.

 

س: ضمن تشریح عملکرد مدیریت جدید اداره بهزیستی جهرم، خدماتی که توسط این ارگان به جامعه ارائه می شود را توضیح دهید؟

اداره بهزیستی سازمانی حمایتی است که از بدو تولد تا مرگ با زندگی انسان مرتبط است و در چهار حوزه گسترده اجتماعی، توانبخشی، پیشگیری و امور مشارکت ها و اشتغال فعالیت دارد. امور اجتماعی شامل خانواده های بی سرپرست، بدسرپرست، کودکان و اورژانس اجتماعی است. توانبخشی شامل انواع معلولیت ها، حمایت از معلولین، ایجاد زمینه اشتغال معلولین، کمک هزینه تحصیلی معلولین و غیره. پیشگیری شامل طرح غربالگری شنوایی، پیشگیری از تنبلی چشم، پیشگیری از معلولیت ها با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی و آزمایشات قبل از ازدواج، پیشگیری از آسیب ها و درمان سوء مصرف مواد مخدر و کمیته پیشگیری از اعتیاد. امور مشارکت ها و اشتغال، که وظیفه پیگیری مناسب سازی منازل معلولین، جذب حمایت های خیرین، ایجاد زمینه اشتغال و آماده سازی شغلی توان خواهان را بر عهده دارد.

عملکرد واحدهای تابعه:

امور اجتماعی: رسیدگی و بررسی 370 مورد پرونده مستمری بگیر تحت پوشش، آماده سازی 14 پرونده پشت نوبت جهت جایگزینی و رسیدگی به 10 پرونده کودکان در خانواده های جایگزین.

امور توانبخشی: تحویل 5 دستگاه ویلچر به معلولین نیازمند، تجهیز انبار به وسایل کمک توانبخشی جهت توزیع بین توان خواهان شامل، ویلچر، عصا، واکر، باطری سمعک و بسته های بهداشتی.

امور پیشگیری: انجام تست غربالگری شنوایی 1367 نوزاد، انجام تست بینایی 514 کودک، صدور 25 یاری برگ خدمات مشاوره ای جهت متقاضیان نیازمند به این خدمات، برگزاری دوره آموزشی پیشگیری از معلولیت ها جهت تعداد 100 نفر از مربیان و مدیران مهدهای کودک، صدور مجوز مرکز مشاوره ژنتیک، ارائه 93 یاری برگ جهت معتادان نیازمند متقاضی درمان و اجرای طرح باشگاه سلامت روان جهت 75 خانواده.

امور مشارکت ها: توزیع اقلام خوراکی تهیه شده توسط خیرین در بین خانواده های نیازمند، معرفی متقاضیان وام اشتغال جهت دریافت تسهیلات و ایجاد اشتغال خانگی جهت خواهران خیاط و قالیباف با معرفی به منظور دریافت تسهیلات.

اورژانس اجتماعی: پاسخگویی به 336 مورد تماس تلفنی با سامانه 123، رسیدگی به 15 پرونده جدید در بخش مداخله در بحران و انجام امور مشاوره ای، مددکاری و ارتباطات، مکاتبات بین بخشی، برگزاری جلسه آموزشی، آگاه سازی در شهر قطب آباد با حضور 40 نفر شرکت کننده، برگزاری جلسه آموزشی و آگاه سازی در شهر خاوران و منطقه خفر.

 

سخن پایانی:

در خصوص اعتراض و رسیدگی به شکایت جامعه هدف، امروز در راستای توسعه و رسیدگی به جامعه هدف، کارشناسان بهزیستی همه در پی ایجاد فضای کاری مشترک و هماهنگ می باشند و چنین نیست که فردی معترض باشد و اجازه بیان اعتراض را نداشته باشد. بلکه دفتر بررسی و رسیدگی به شکایات با حساسیت خاص موارد را پیگیری و دنبال می کند.

 

انتهای پیام/اخبار مرتبط:

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر پسین جهرم در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا به اشخاص حقیقی یا حقوقی باشد منتشر نخواهد شد
پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد