شرح خبر
داستان تلخ نابودی زمین چمن ورزشگاه‌ های جهرم/100 میلیون تومان هزینه احیای هر زمین چمن

:

داستان تلخ نابودی زمین چمن ورزشگاه‌ های جهرم/100 میلیون تومان هزینه احیای هر زمین چمن

خبرنگار:
۲۱ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۳:۰۰
کدمطلب: 2250
0

اگر خودمان برای خود دلسوزی نکرده و برای برون رفت از این بحران برنامه ریزی و تدابیری نیاندیشیم باید منتظر عواقب بدتر از آن نیز باشیم.

به گزارش خبرنگار پسین جهرم، خشکسالی و بحران آب که چند سالی می شود کشور به ویژه شهرهای جنوبی را با مشکل روبه رو کرده است، نه تنها به کشاورزان بلکه بسیاری از مشاغل و امورات دیگر را تحت تاثیر خود قرار داده و این روند همچنان ادامه دارد.

 

به اعتقاد نگارنده، اگر خودمان برای خود دلسوزی نکرده و برای برون رفت از این بحران برنامه ریزی و تدابیری نیاندیشیم باید منتظر عواقب بدتر از آن نیز باشیم. چنان که مردم بسیاری از شهرها نیز از این بحران دچار آسیب، ضرر و زیان های متعدد دیگری شده اند که شاید تا کنون به شهر ما نرسیده اما لازم است تا این زنگ خطر که چندین سال است در کشور به صدا در آمده در جهرم هر روز تکرار شود تا لااقل گوشه ای از عواقب معضل کم آبی را به گوش مردم و مسئولان برسانیم.

 

خبرنگار ما در حین پوشش خبری یک مراسم و از روی کنجکاوی گریزی به یک رویداد می زند که در جای خود به سوژه ای مناسب تبدیل می شود. در این میان با رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان جهرم همراه شده و سوال و جواب هایی نیز مطرح می شود که شاید برای مخاطبان جالب و تاثیرگذار باشد.

 

تعطیل شدن زمین چمن یک ورزشگاه در جهرم به علت عدم آبیاری مناسب و جلوگیری از آبرسانی به آن به خاطر بدهی مسئله ای بود که ما را بر آن داشت تا با عبدالرحیم خداجو همراه شویم و از آن بیشتر مطلع شویم.

 

 

حساسیت و دغدغه خداجو برای از دست نرفتن و باقی ماندن زمین چمن این ورزشگاه در جای خود برایمان جالب بود که نشان دهنده این است که سابقه چندین ساله او در لیگ برتر فوتبال کشور و تیم ملی، وی را با زمین چمن مانوس کرده و دوست ندارد به این راحتی محل بازی نوجوانان و جوانان شهر و دیار خود را از دست بدهد و شاهد نابودی آن باشد.

 

با او همراه شدیم و برایمان از زمین چمن هایی گفت که به خاطر نبود آب در حال نابودی هستند.

وی با اشاره به اینکه حداقل 100 میلیون تومان هزینه برای بازسازی یک زمین چمن نیاز است، گفت: در سطح شهرستان جهرم چندین زمین چمن وجود دارد که به خاطر آبرسانی نامطلوب شاهد خشک شدن آنها هستیم.

 

 

رئیس اداره ورزش و جوانان جهرم با اشاره به وضعیت نامناسب زمین چمن ورزشگاه تختی که به عنوان محل برگزاری مسابقات داخلی و استانی نیز مطرح است، افزود: این زمین چمن در حال حاضر با تانکر آبرسانی می شود که در این زمینه دست به دامن شهرداری، آتش نشانی و راه و شهرسازی شدیم.

 

وی با بیان اینکه بهترین زمین چمن شهرستان در قطب آباد در حال نابود شدن است، بیان کرد: زمین چمن ورزشگاه خفر، آزادگان و فرجام کاملاً خشک شده و ورزشگاه تختی نیز در حال خشک شدن است.

 

 

خداجو با بیان اینکه در صورت تعطیل شدن زمین چمن ورزشگاه تختی، عملاً  از برگزاری مسابقات استانی محروم می شویم، تصریح کرد: هر زمین چمن روزانه 100 هزار لیتر آب نیاز دارد چرا که 15 هزار متر مربع وسعت این زمین ها است.

 

 

وی با اشاره به گرمسیری بودن جهرم و نبود سایبان بر زمین های چمن که منجر به تابیدن مستقیم آفتاب به آن می شود، گفت: گرمای بالا و مشکل اقلیمی آب و هوا در جهرم دست به دست هم داده تا به این مشکلات روبه رو شویم.

 

رئیس اداره ورزش و جوانان جهرم با بیان اینکه برای برون رفت از این بحران نیازمند به تعامل و همکاری مسئولان هستیم، تاکید کرد: از مسئولان درخواست داریم زمینه آبرسانی به زمین چمن ها را مهیا کنند و به ما فرصت دهند تا هزینه آن را پرداخت کنیم.

 

وی ادامه داد: اقرار می کنیم که در پرداخت ها مشکل داریم اما بدهی ها را می پردازیم همانطوری که تا کنون پرداخته ایم.

خداجو با بیان اینکه اگر می خواهیم جوانان ما به مواد مخدر و مشکلات دیگر دچار نشوند، باید زمینه آن را فراهم کنیم، بیان کرد: در این زمینه نیازمند به یاری تمام مسئولان هستیم.

 

وی با بیان اینکه در سال گذشته یک هزار فوتبالیست سازمان یافته در جهرم بیمه شده است، گفت: تعداد 2 هزار فوتبالیست نیز به صورت خودجوش در حال تمرین و بازی هستند که باید بیمه ورزشی شوند.

 

انتهای پیام/اخبار مرتبط:

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر پسین جهرم در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا به اشخاص حقیقی یا حقوقی باشد منتشر نخواهد شد
پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد