شرح خبر
حضور در لیگ برتر با هزینه شخصی/ حمایت شهرداری جهرم تنها در حد حرف بود

:

حضور در لیگ برتر با هزینه شخصی/ حمایت شهرداری جهرم تنها در حد حرف بود

خبرنگار:
۱۵ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۵:۴۳
کدمطلب: 2445
0

سرمربی تیم بدمینتون جهرم گفت: شورای شهر جهرم می گوید اگر به تیم شما کمک کنیم سایر هیئت های ورزشی متوقع می شوند در صورتی که تیم ما لیگ برتری بود و شهرداری موظف به حمایت از این تیم شده بود.

به گزارش خبرنگار پسین جهرم، تیم بدمینتون این شهرستان که با توانمندی های مربی و بازیکنانش توانست در سال گذشته به عنوان نماینده استان فارس در لیگ برتر کشور حضور پیدا کند، متاسفانه همچون سایر رشته های ورزشی در جهرم که تا حد قهرمان پروری رشد کرده و آن زمان که وقت ثمردهی اش فرا رسیده است رها می شود، بر اثر عدم حمایت و تدبیر مسئولان امر کاری از پیش نبرد و به لیگ دسته یک کشور سقوط کرد.


خبرنگار ما دقایقی با سرمربی این تیم به گفتگو نشسته است؛ که خواندن آن را به دلسوزان ورزش شهرستان توصیه می کنیم و امیدداریم تا مسئولان امر گوشه چشمی به ورزش های قهرمانی و ورزشکاران ملی پوش جهرمی که تعداد آنها در این شهرستان نیز کم نیست، داشته باشند.

 

محمد فاخر در گفتگو با خبرنگار پسین جهرم با اشاره به حضور تیم بدمینتون این شهرستان که با عنوان شهرداری جهرم در لیگ برتر بدمینتون کشور حضور یافت، گفت: این مسابقات با حضور تیم های گاز تهران، دانشگاه آزاد تهران، گنبد قابوس، گیلان، قزوین، کرمانشاه، زنجان و جهرم و به صورت رفت و برگشت برگزار شد که در پایان تیم دانشگاه آزاد قهرمان این دوره از مسابقات شد و تیم های جهرم و زنجان به لیگ دسته یک کشور سقوط کردند.

 

وی عدم وجود حامی مالی، هزینه ایاب و ذهاب بازیکنان و عدم توانایی در میزبانی تیم های لیگ برتری را عمده مشکل تیم جهرم عنوان کرد و افزود: با وجود اینکه نتوانستیم در لیگ برتر حضور پیدا کنیم اما همین که از بین 30 استان کشور موفق به شرکت در این مسابقات شدیم باعث شگفتی بسیاری از مسئولان و ورزشکاران کشور بودیم.

 

سرمربی تیم بدمینتون جهرم با اشاره به عدم شرایط حضور این تیم در لیگ دسته یک کشور نیز گفت: شهریه 2 میلیون تومانی ورودی که فدراسیون برای حضور تیم ها در لیگ دسته یک کشور تعیین کرده، ورود ما را به این مسابقات با مشکل مواجه کرده است.

 

وی با اشاره به اینکه سایر تیم های کشور متقاضی حضور بازیکنان جهرمی به تیم شان هستند، بیان کرد: اداره ورزش و جوانان و هیئت بدمینتون استان فارس توانایی حمایت این تیم برای حضور در لیگ دسته یک را ندارد.

 

فاخر، با اشاره به شروع مسابقات لیگ دسته یک بدمینتون کشور از 25 مهرماه سال جاری، خاطرنشان کرد: برای حضور در لیگ دسته یک کشور تنها تا 25 مهرماه فرصت داریم اسامی بازیکنان را به فدراسیون اعلام کنیم و در غیر این صورت مجبور به انصراف از این مسابقات می شویم.

 

وی با گلایه از حامی مالی تیم بدمینتون جهرم به علت عدم حمایت از این تیم، گفت: بازیکنان این تیم برای حضور درمسابقات لیگ برتر از خودرو شخصی و اتوبوس استفاده کرده و از جیب خود هزینه می کردند و حتی به علت قیمت بالای توپ های بدمینتون مجبور بودیم از توپ های پلاستیکی برای تمرین استفاده کرده و توپ های مرغوب را برای روزهایی که جهرم میزبان مسابقات بود، استفاده کنیم.

 

سرمربی تیم بدمینتون جهرم با بیان اینکه در عین حال هیچ کدام از تیم های لیگ برتر برای رویارویی با تیم ما از بازیکنان ضعیف استفاده نمی کردند، عنوان کرد: با توجه به بازی های خوب تیم جهرم در لیگ برتر از طرف فدراسیون پیشنهاد حضور دوباره این تیم در این لیگ داده شد اما حاضر نیستیم دردسرهای ناشی از آن را قبول کنیم.

 

وی با بیان اینکه شهرداری جهرم به عنوان حامی تیم بدمینتون کوچکترین هزینه های این تیم که مربوط به ایاب و ذهاب بازیکنان است را نمی پذیرد، بیان کرد: شورای شهر جهرم می گوید اگر به تیم شما کمک کنیم سایر هیئت های ورزشی متوقع می شوند در صورتی که تیم ما لیگ برتری بود و شهرداری موظف به حمایت از این تیم شده بود.

 

فاخر با بیان اینکه در مسابقات لیگ برتر کشور و برای اقامت در خوابگاه از ما پول دریافت می شد، گفت: برای اینکه مخارج تیم که از جیب خود بازیکنان هزینه می شد پایین بیاید بچه ها مجبور بودند از غذاهایی با قیمت ارزان و کیفیت پایین استفاده کنند.

 

وی گفت: بدهی شهرداری به تیم ما 3 میلیون و 600 هزار تومان است که تقاضا داریم با پرداخت آن بتوانیم بدهی های ناشی از حضور تیم جهرم در لیگ برتر را بپردازیم.

 

انتهای پیام/اخبار مرتبط:

 • شهروند

  • ۱۳۹۳/۶/۱۶ ۸:۲۴    

  با سلام
  شورای شهر اگه می خواد کمک کنه از جیب مبارک مایه بزاره وگرنه با پول مردم هر کی می تونه داماد بشه و حاتم طایی بشه

  1
  4
 • ناشناس

  • ۱۳۹۳/۶/۱۷ ۹:۱۲    

  من بعنوان یک شهروند برای شواری شهر و شهرداری جهرم متاسف هستم فقط این نکته بگویم که آقای شهردار اینها فرزندان وافتخار آفرینان این شهر هستند که حمایت شما از آنها یک وظیفه است .

  5
  0
 • ناشناس

  • ۱۳۹۳/۶/۱۷ ۱۵:۳۲    

  در جواب شهروند عزیز باید بگم آیا به نظر شما کم پول صرف موارد متفرقه غیر ضرور که نفعی برای من و شما نداره میشه؟نخیر.ریخت و پاش های الکی زیاده.این ها سرمایه های شهرمونن.اگر نخوان از حضور در لیگ برترشون حمایت کنن باید دقیقا از چی حمایت کنن؟

  3
  0
 • ورزش دوست

  • ۱۳۹۳/۶/۱۷ ۱۵:۳۴    

  تیم داری یه کار حرفه ایه.ظاهرا دوستان شهرداری فکر کردن تیم فوتبال محله رو قراره حمایت کنن! این لیگ برتره بوده که بی سابقست در جهرم ولی انقدر ساده این موقعیت از دست رفت.

  5
  0
 • فردا دوست

  • ۱۳۹۳/۶/۱۸ ۹:۱۶    

  استباه شما اینجاست که معنی فردا را خوب درک نکردی فردا همیشه فرداست وهیچ وقت امروز نمی شه حالا شما فردا بیا اگه شورای شهر پول نداد اونوقت اعتراض کن

  2
  0
 • ناشناس

  • ۱۳۹۳/۶/۱۸ ۱۵:۰۶    

  سلام لازم است شهروند عزیزمان بداند اولین هیاتی که بعد از انقلاب اسلامی درجهرم لیگ برتری شد هیات بدمینتون جهرم بوده وسال گذشته دو تیم فجر سپاسی درلیگ برتر بود وشهرداری جهرم، افتخار ما به این است که برای عزت وبزرگی شهرمان مایه میگذاریم باتوکل به خداوهمت وپشتکارمان ما میتوانیم .ما خوشحالیم خیلی ازخبرگزاریها ازجهرم گفتند. ارزوی قلبی ماست باوجود توانمندی جوانان شهرمان انشااله تمام هیات هابتوانند به این افتخار نایل ایند

  3
  0
 • ص

  • ۱۳۹۳/۶/۱۹ ۰:۳۵    

  شهرداری پارسال تیمهای مختلفی را ساپورت کرد. آقای خداجو رییس اداره ورزش و جوانان رءیس باشگاه شهرداری هم هست. پس چرا "بگوییم شهرداری و شورا؟"سکان هردو دست یک نفره. یعنی شهرداری جور ورزش و جوانان را هم میکشد.وظیفه شهرداری که تیمداری نیست. ورزش همگانی در پارکها وظیفه شهرداری است.
  تیم لیگ کشوری را باید شرکتهای مایه دار راه بیاندازند نه شهرداری ورشکسته که پول رفتگران را نمیدهد. سوراخ دعا را گم کرده ایم.....

  3
  0
 • یک ورزشکار

  • ۱۳۹۳/۶/۱۹ ۸:۵۰    

  باسلام بعضی از آقایون که حال حاضر جز شورا شهر هستن زمان انتخابات یادشان بیاد چطوری هفته سه یا چهار بار به باشگاها سر می زدند و قول وعده می دادند ما حامی ورزش هستیم مسولین شورای شهر باشگاههای لیگ برتری افتخار شهر و نمایانگر فرهنگ یک شهر هستند یکم از همکارتون در شهرهای دیگه یادبگیرید بعضی از اعضای شورای شهر در آمد ملک و املاکشون سر به فلک کشیده چهار پنج میلیون از جیبشون بدن انگار به اندازه پول آدامس بچه شون نمیشه یکم خرج کنید به اندازه پولهایی زمان انتخابات خرج می کردید نمی خوایم بعضی از شما هم خوب زمینها را تفکیک می کنند و ملک و مال به دست آوردن حرص و جوشتون به قول یک مثل دعوا ی سر لحلف ملا است
  در آینده در تاریخ این شهر اسم مبارکتان ثبت میشه با کارهایی انجام می دید

  2
  0
 • واقعیت تلخ

  • ۱۳۹۳/۶/۱۹ ۱۶:۰۹    

  سلام اداره ورزش وجوانان اختصاص یافته به فوتبال ،دلیل هزینه ودرامدهیات فوتبال رابیاورید سال گذشته چقدر شهرداری برای لباس واعزام تیم فوتبال خرج کرده در صورتی که والیبال ،بسکتبال ، کشتی ، حتی هندبال وبدمینتون هم داره نابود میشود تمام تابستان امسال شد مدرسه فوتبال شهرداری با حقوق مکفی به مربیان هرنفر صد هزار تومان در طرح استعداد یابی زدن زیرتوپ ،دیگر کسی به رشته های دیگر نرفت. خدا به داد اینده ورزش جهرم برسه هرچه پول هست تو سالن ژیمناستیک هست برای اطرافیان وبدنسازی درامدزاست .

  0
  0
 • دانش اموز

  • ۱۳۹۳/۶/۲۰ ۱۵:۲۷    

  سلام ایا میدانید چند عمل جراحی رباط صلیبی زانوکه غیر قابل ترمیم میباشد ورزشکاران جهرم انجام میدهند .حداقل 10عمل (هرعمل حداقل 8میلیون )بطور متوسط ماهانه اکثرا فوتسالیستها علت :ا1-اجاره سالنها به دانش اموزان ابتدایی ودبیرستان بدون مربی فقط برای کسب درامد 2-برگزاری مسابقات فوتبال به هرمناسبتی 3-نبود مربیان باتجربه وتحصیل کرده 4-حمایت باشگاه شهرداری از فوتبال 5-اجاره سالنها تا پاسی از شب مثلا ماه رمضان تا سحر وغیره خوش به حال شهروندان سالم اینده نه جوانان عمل کرده دست به زانو وکمر . پیشنهاد، عاقلانه تمرین کنید ومواظب خود باشید تا مثل من به خاطر عمل ارزوی یک بار دیگر بازی کردن را دردل نداشته باشیدمتشکرم

  0
  0
 • بازیکن لیگ برتر

  • ۱۳۹۳/۶/۲۱ ۱:۱۲    

  بابا حیف نون که ..نباید تیم. چه را ساپورت کنی. این تیم با شجاعت. جلو ما وایساد خاک ...

  0
  0
 • عامو

  • ۱۳۹۳/۶/۲۷ ۹:۵۵    

  یکی رو تو شهر راه نمیدادن، سراغ خونه کدخدا میگرفت. آخه شهرداری رو چه به حمایت از تیم . بره حقوق کارمندا و کارگراش رو بده .
  آقای فاخر راه رو اشتباه رفتی . برو از علوم پزشکی بگیر که فقط سالی دبیش 100 میلیارد تومن از دولت میگیره . دستش توی جیب خیرین و مردم هم هست . ظلمه که حق کارگر رو بدن به 10 تا دونه ورزشکار که مثلا اسم جهرم رو بالا ببرن سر عمر بعدا هم اوت بشن.

  0
  6
 • جهرمی

  • ۱۳۹۳/۶/۲۹ ۱۰:۰۴    

  در جواب جناب "عامو" باید بگم،مشکل شما اینه که فکر میکنید شهرداری فقط میخواسته از تیم بدمینتون جهرم حمایت کنه.نخیر دوست عزیز.شهرداری جهرم حمایت های بسیار بسیار بسیار دست و دلبازانه ای از تیم های فوتبال و فوتسال و ... میکنه که من و شاید(!) شما از اون بیخبر باشیم.اون پول های ده ها میلیونی سهم کارگران نیس؟! و اون تیم ها لابد الآن لیگ برتر کشورند!مشکل ما فرهنگیه و ادراکیه!فرهنگ و درک اینکه ورزش فقط فوتبال و فوتسال نیس.این قضیه منتهی به شهر جهرم نمیشه و سیاست ورزشی کشور ما اینه که البته اصلا جواب نداده.بدمینتون امیدوار بود بتونه تعالی فرهنگ رو در شهرش ببینه که متاسفانه ... ندید.

  5
  1
 • غلامحسین

  • ۱۳۹۳/۸/۱ ۱۴:۵۳    

  دوست عزیز شما خودتان مقام اول بدمیتون ایران بودی مایه افتخار جهرم هستی الان هم افتخار افرین در عرصه مربی گری به حرف دوست عزیز از شهروند گوش ندهید ما میدانیم که شما زندگی شخصیتان وقف تیم کردید ما از شورای شهر جهرم هم تشکر میکنیم که امکانات را در اختیارتیم گذاشت تا شما و دوستان افتخار بیافرنین مرحبا بر شما

  1
  0
 • ناشناس

  • ۱۳۹۳/۱۰/۱۲ ۲۳:۳۶    

  کاش یک جو حس ناسیونالیستی لاری ها را ما جهرمی ها داشتیم

  2
  0

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر پسین جهرم در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا به اشخاص حقیقی یا حقوقی باشد منتشر نخواهد شد
پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد