شرح خبر
ساخت بوستان روستایی در موسویه/ تلاش در راستای امنیت پایدار در کردیان

:

ساخت بوستان روستایی در موسویه/ تلاش در راستای امنیت پایدار در کردیان

خبرنگار:
۱۷ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۴:۴۴:۴۵
کدمطلب: 2464
0

بخشدار کردیان گفت: این بخش نسبت به سایر بخش های شهرستان دارای آمارسرقت بسیار پایین بوده و در خصوص مشکلات امنیتی در وضعیت خوبی قرار دارد.

به گزارش پسین جهرم، بخش دوم پاسخ بخشدارکردیان به سؤالات شهروندان محترم به شرح زیر می باشد.

 

1-جناب آقای بخشدار برای بحران آب دربخش کشاورزی بخش کردیان چه برنامه هایی می توان اجراکرد؟

 

طبق آمار رسمی یکی از اصلیترین عامل هدر رفت آب، بخش کشاورزی است، در این بخش آبیاری دربرخی مناطق به روش سنتی انجام می‌شود که از عوامل آن می‌توان به نبود نگاه تازه‌ای در مدیریت بخش کشاورزی و عدم جایگزینی روش صنعتی آبیاری به جای روش سنتی اشاره کرد.

 

به نظر من یکی ازراه‌های عبور از بحران هدر رفت آب توسط بخش کشاورزی آبیاری تحت فشار می باشد که این روش آبیاری موجب تثبیت فشار آب در تمام مساحت زمین و امکان استفاده از انواع مدل‌های آبیاری می گردد و این روش آبیاری با تصویب وزارت جهاد کشاورزی از سال ۹۰ در کشور آغاز شد و تا کنون درصد کمی از اراضی کشاورزی به این روش آبیاری تجهیز شده است. از طرفی گرم شدن زمین و شرایط اقلیمی که سال‌های کم باران را برای کشور رقم زده است و سد سازی‌های غیر اصولی که دربحران کم آبی مزید بر علت شده است, موجب استفاده غیر اصولی از منابع زیر زمینی شده است که نیازبه تجدید نظر اساسی در این حوزه وجود دارد تا هر چند کمی دیر؛اما سریع‌تر راهی برای گریز از بحران آب در بخش کشاورزی اندیشیده شود     .

 

2- ضمن تشکر به خاطر پیگیری در حفرچاه موسویه، بفرمایید ساخت بوستان روستایی و بولوار دهزیر کی شروع میشه؟

 

طی برنامه زمان بندی شده  وبا حمایت های جناب آقای دکتر رضایی و همکاری ادارات بنیادمسکن و راه و شهرسازی درپایان شهریور ماه فعالیت عمرانی بوستان روستایی موسویه و بولوار روستاهای موسویه وعلویه شروع می شود.

 

3- ما هر روز شاهد خاکبرداری در منطقه کردیان هستیم. در اکثر مناطق بخصوص در فصل پاییز در پشت سد ها و رودخانه ها خاکبرداری صورت می گیرد. بخشداری اقدام خاصی در این زمینه نمی نماید. توضیح دهید. چرا؟

 

طبق قانون هرگونه خاک برداری بایستی با مجوّز اداره صنعت و معدن و تجارت صورت پذیرد. برخی افراد که تمایل به برداشت مخلوط و یا شنار از رودخانه داشته باشند با مراجعه به اداره مذکور و دریافت مجوّز و با هماهنگی بخشداری اقدام به برداشت خاک می کنند.البته افرادی که قصد برداشت خاک از زمین شخصی داشته باشند با هماهنگی اداره جهاد کشاورزی و صدور مجوّز قانونی و پس از هماهنگی با بخشداری اقدام می کنند.

 

4- قضیه برق های خورشیدی چیه که به عشایر خانه نهر داده اید؟

 

طبق قانون اداره برق جهت استفاده آبادی ها و روستاهای بالای 10 خانوار که دارای کُدآبادی وروستایی باشند و با برق شهری فاصله زیاد داشته باشند اقدام به واگذاری پنل های خورشیدی می نمایند. در بخش کردیان در منطقه خانه نهر این کارصورت گرفته است.

 

5-در سطح منطقه کردیان سرقت های زیادی اتفاق می افتد. شمابه عنوان بخشدار تاکنون چه اقدامی کرده اید؟

 

به دلیل مسائل امنیتی نمی توان آمار سرقت ها را بیان کرد ولی بخش کردیان نسبت به سایر بخش های شهرستان دارای آمارسرقت بسیار پایین بوده و در خصوص مشکلات امنیتی در وضعیت خوبی قرار دارد.

 

6-جناب بخشدار در مورد کودکان کار در روستای هورموج تاکنون چکار کرده اید که در کوره های ذغال کار می کنند؟

 

بیش از 90درصد از مردم شریف هرموج به شغل تولید و بسته بندی ذغال مشغول هستند ولی طبق تحقیقات صورت گرفته هیچگونه کودک خردسالی در کوره ها مشغول نیستند. با این حال طی نامه ای از بهزیستی خواسته شده در این خصوص پیگیری نمایند.

 

انتهای پیام/اخبار مرتبط:

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر پسین جهرم در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا به اشخاص حقیقی یا حقوقی باشد منتشر نخواهد شد
پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد