شرح خبر
در این روستا هر 48 ساعت تنها 2 ساعت آب موجود است

:

در این روستا هر 48 ساعت تنها 2 ساعت آب موجود است

خبرنگار:
۱۵ مهر ۱۳۹۳ - ۱۵:۲۸:۴۲
کدمطلب: 2694
0

در این روستا هر 48 ساعت تنها 2 ساعت آب موجود بوده و آن هم در خانه هایی که در ارتفاع واقع شده به سختی در دسترس است.

حجت الاسلام علی داوودیان روحانی مستقر روستای بالاشهر بخش خفر در گفتگو با خبرنگار پسین جهرم گفت: هشت سال پیش قرار شد تا ضمن حفر یک چاه آب آشامیدنی برای مجموعه کراده خفر (روستاهای بالاشهر، نعمت آباد، درمه) که جمعیتی بالغ بر 2 هزار و 500 نفر در آن زندگی می کنند، مشکل آب آشامیدنی این روستاها بر طرف شود.

 

وی با بیان اینکه روستای بالاشهر از یک چاه آب غیرآشامیدنی برخوردار بوده که سلامتی مردم را به خطر انداخته است، افزود: سال گذشته تعداد 14 کودک بر اثر مسمومیت ناشی از مصرف این آب بیمار شده و  در بیمارستان بستری شدند.

 

داوودیان با بیان اینکه همین آب غیربهداشتی نیز تنها 6 ماه از سال در اختیار مردم منطقه است، بیان کرد: مردم این منطقه از باغ های اطراف، آب کشاورزی می خرند که املاح آن آنقدر بالا بوده که نمک های موجود آب در پوشال های کولر مشخص است.

 

وی با بیان اینکه افرادی که توانایی خرید آب را دارند از شهر باب انار آب آشامیدنی تهیه کرده و بقیه نیز به توصیه اداره بهداشت مجبور به جوشاندن همان آب چاه موجود هستند، خاطرنشان کرد: متاسفانه با توجه به اینکه چندین بار از طرف اداره بهداشت به مردم توصیه شده تا پیش از استفاده آب آن را بجوشانند اما شاهد بروز بیماری های گوارشی به سبب استفاده آب های غیربهداشتی در برخی افراد این منطقه هستیم.

 

روحانی مستقر روستای بالاشهر بخش خفر با بیان اینکه در این روستا هر 48 ساعت تنها 2 ساعت آب موجود بوده و آن هم در خانه هایی که در ارتفاع واقع شده به سختی در دسترس است، تصریح کرد: مردم این روستا روزهای متوالی نبود آب را نیز تجربه کرده اند.

 

وی با اشاره به جلسه نماینده مردم جهرم و مدیرکل آب روستایی فارس در راستای حل مشکلات آب این منطقه گفت: در جلسه ای که در مرکز استان برگزار شد مسئولین قول دادند تا ظرف چهار ماه تکلیف مشکل آب این روستاها حل شود اما الان 10 ماه است که هیچ اقدامی در این زمینه انجام نشده است.

 

داوودیان با بیان اینکه پیش از ماه رمضان پیمانکار این پروژه مشخص و چند روز پس از آن نیز مستقر شد، اذعان کرد: پیمانکار این پروژه به دلیل عدم دریافت اعتبار مالی هیچ اقدامی در این زمینه انجام نداده است.

 

وی با بیان اینکه در آخرین جلسه ای که انجام شد قرار بر این بود تا روستاهای درمه و بالاشهر که وضعیت نامناسبی دارند و شبکه داخلی آب این روستاها جوابگو نیست با وصل لوله های اصلی و  قرار دادن فشار شکن بر آن به صورت موقت این مشکل حل شود، عنوان کرد: با توجه به اینکه چاه آب در این منطقه وجود دارد مشکل ما خط انتقال آن به روستا است که می گویند این امر یک میلیاردتومان هزینه دارد و ما از مسئولان تقاضا داریم این مشکل را به صورت موقت حل کرده و به مرور زمان و با تامین اعتبارات مالی خط انتقال آن را به پایان برسانند.

 

روحانی مستقر روستای بالاشهر بخش خفر با اشاره به اینکه این روستا 7 شهید را تقدیم به نظام کرده است، گفت: امیدواریم با تدابیر مسئولان شاهد از بین رفتن کودکان این روستا نباشیم.

 

داوودیان با اشاره به جلسه نماینده مردم جهرم در مجلس با مردم روستاهای خفر گفت: در این جلسه و در تماس نماینده مردم جهرم در مجلس با مدیرکل آب روستایی فارس قرار شد در صورتی که پیمانکار فوق توان انجام کار را نداشت این پروژه به پیمانکاری دیگر سپرده شود که امیدواریم این مهم هر چه زودتر به وقوع بپیوندد.

 

انتهای پیام/

 اخبار مرتبط:

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر پسین جهرم در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا به اشخاص حقیقی یا حقوقی باشد منتشر نخواهد شد
پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد