شرح خبر
بسیاری از پایان نامه‌‌ها در قفسه‌ها خاک می‌خورند/ استخدام برخی کارمندان غیرممکن است

بهروزنام در پاسخ به سوالات مردمی؛:

بسیاری از پایان نامه‌‌ها در قفسه‌ها خاک می‌خورند/ استخدام برخی کارمندان غیرممکن است

خبرنگار:
۲ آذر ۱۳۹۳ - ۱۳:۵۴:۳۶
کدمطلب: 3089
0

تعدادی از کارمندان که بلاتکلیف استخدام هستند، بدلیل آن است که در مدیریت‌های قبل بدون دریافت مجوز از سازمان مرکزی مشغول به کار شده‌اند.

به گزارش خبرنگار پسین جهرم، بخشی از پاسخ های سوالات همشهریان در هفتمین "سلام آقای رئیس" سایت پسین جهرم که اختصاص به دانشگاه آزاد اسلامی این شهر دارد، از زبان بهنام بهروزنام، رئیس این واحد دانشگاهی به شرح زیر است:

 

چرا رشته های پزشکی یا دندانپزشکی در دانشگاه آزاد جهرم ارائه نمی شود؟

 

 • جهت تصویب رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی مدارک آماده شده است. امید آن داریم که بتوانیم این رشته‌ها نیز تصویب نماییم.

 

 

 

آیا دانشگاه آزاد جهرم قصد راه اندازی رشته مهندسی عمران در مقطع کارشناسی ارشد را دارد؟

 

 • مدارک لازم جهت تصویب رشته مهندسی عمران در مقطع کارشناسی ارشد آماده است و در آینده نزدیک جهت تصویب آن به سازمان مرکزی ارسال می‌گردد.

 

 

چرا با وجود پتانسیل بالای دانشگاه آزاد، رشته هایی که بازار کار مناسب دارند در این دانشگاه دائر نمی شود؟

 

 • هر دانشگاهی با توجه به پتانسیل اعضای هیات علمی رشته‌های مربوطه را تصویب می‌کند که در حال حاضر، واحد جهرم با توجه به داشتن حدود 60 رشته تقریبا نیاز و درخواست داوطلبان را برآورده کرده است.

 

 

چرا تا کنون برخی کارمندان قراردادی که سابقه ی طولانی خدمت هم در دانشگاه دارند رسمی نشده اند ولی برای برخی افراد جداگانه اقدام نموده اید و مشکل استخدامی آن ها را مرتفع نموده اید؟

 

 • تعدادی از کارمندان این دانشگاه که بلاتکلیف استخدامی هستند، بدلیل آن است که در مدیریت‌های قبل بدون دریافت مجوز از سازمان محترم مرکزی مشغول به کار شده‌اند که با توجه به تعداد زیاد کارمندان نسبت به چارت سازمان مرکزی استخدام این افراد تقریبا غیرممکن است.

 

 

فروش محصولات باغ دانشگاه به چه صورت است؟ چه کسانی بر این کار نظارت دارند؟

 

 • هر گونه خرید یا فروش در دانشگاه آزاد اسلامی با برگزاری کمیسیون معاملات می‌باشد که برگزاری مزایده و مناقصه در هر زمینه‌ای با حضور اعضای کمیته صورت می‌پذیرد.

 

 

در نشست اساتید و پرسنل دانشگاه آزاد جهرم با جناب آقای دکتر رضایی نماینده محترم شهرستان در مجلس شورای اسلامی، ایشان فرمودند که: یک مدیر زمانی موفق است که چتر توجه و محبتش بر همه کارکنان گسترده شود. نگاه عادلانه به همه افراد می تواند در همراهی تک تک اعضا برای پیشرفت اهداف مؤثر بوده و توجه به مسائل رفاهی اساتید و کارکنان عامل مهمی در نشاط و پویایی است شما به عنوان رییس دانشگاه برای نیل به این مهم چه اقداماتی را تاکنون انجام داده اید؟

 

 • کلیه امور  رفاهی و امکاناتی که در قالب سیستم اداری دانشگاه آزاد اسلامی اجازه بدهد جهت کلیه کارکنان دانشگاه به تقریب انجام شده است.

 

 

تاکنون برای ارتباط با صنعت و کشاورزی چه اقداماتی را انجام داده اید؟ چرا دفتر ارتباط با صنعت در دانشگاه را راه اندازی نمی کنید؟

 

 • در حال حاضر دفتر ارتباط با صنعت با مدیریت آقای صادق‌زاده در دانشگاه آزاد اسلامی واحد جهرم وجود دارد و طرح‌های پژوهشی که این واحد دانشگاهی با بعضی از صنعت‌ها و کارخانه‌ها دارد، دال بر فعال بودن آن است.

 

 

دانشگاه آزاد جهرم در خصوص اضافه کردن مقطع دکتری در چه رشته هایی برنامه ریزی کرده است؟

 

 • در حال حاضر سه رشته دکتری تخصصی در این واحد دانشگاهی دایر است که در آینده نزدیک انشاء‌اله بر اساس پتانسیل اعضای هیات علمی موجود، چندین دکتری دیگر نیز تصویب خواهد شد.

 

 

آیا امکان استفاده عموم مردم و دانشجویان دیگر دانشگاه ها از کتابخانه پربار دانشگاه آزاد برنامه ای وجود دارد؟

 

 •  دانشگاه چندین دبیرستان سطح شهر و نیز دانشگاه‌هایی دیگر موجود در شهرستان جهرم اعلان کرده است که کلیه دانش‌آموزان و دانشجویان با دریافت کارت عضویت، می‌توانند از کتابخانه دانشگاه استفاده کنند که در همین زمینه عموم مردم نیز با مراجعه به دانشگاه و ارائه کارت شناسایی می‌توانند از کتابخانه استفاده کنند.

 

 

خواهشمند است جدول نیاز های غذایی گیاهان مختلف به عناصر 13 گانه را (در کشت بدون خاک) به طریق مقتضی در اختیار من قرار دهید؟

 

 •  جنابعالی می‌توانید با مراجعه به گروه باغبانی و اعضای محترم هیأت علمی دانشگاه در گروه کشاورزی یک دستور تغذیه جامع برای گیاهان مختلف دریافت نمایید.

 

 

با توجه به اینکه جهرم قطب کشاورزی استان است و دانشگاه آزاد از مدت ها قبل در مقطع کارشناسی ارشد به تربیت دانشجو می پرداخته و هم اکنون فارغ التحصیلان زیادی در این رشته تربیت نموده است، آیا استفاده ی عملی از پایان نامه های دانشجویی شده است. آیا طرح های پژوهشی که متناسب با اقلیم و جغرافیای شهرمان باشد به تصویب رسیده است. میزان بهره وری کشاورزان از این طرح ها به چه میزان بوده است؟

 

 •  متأسفانه پایان نامه‌ها، طرح‌های پژوهشی اکثراً به صورت کتابچه در قفسه‌های کتابخانه‌ها جای می‌گیرند که این مسئله فقط متوجه دانشگاه جهرم نیست که دلیل عمده آن عدم مراجعه کشاورزان محترم جهت ارائه مشکلات خود و نیز دریافت راهکار از مراکز علمی می‌باشد.

 

 

نظر شما در خصوص رفع مشکل کم آبی و بحران آب چیست؟

 

 • البته بحران آب در استان فارس به ویژه شهرستان جهرم بر کسی پوشیده نیست که اهتمام بخشیدن به این مهم و نیز ارائه راهکار توسط یک سازمان یا یک دانشگاه عملاً کاری ست نشدنی، لذا جهت رفع این مشکل یک خرد جمعی و به یک فرهنگ سازی عمومی نیاز است.

 

 

دانشگاه آزاد چه برنامه ای برای توسعه شهرستان وچشم انداز جهرم دارد؟

 

 • دانشگاه‌ها معمولا ارائه پیشنهاد یا راهکار در پیشرفت و توسعه هر شهرستان دخالت دارند که با توجه به عدم مراجعه ذی‌صلاح به ویژه شهرداری شهرستان این واحد دانشگاهی در این زمینه اقدامی نداشته است.

 

 

باتوجه به تخصص شمادر کشاورزی چه برنامه ای برای ترویج کشتهای گلخانه ای وهیدروپومیک داشته اید؟

 

 • می‌توانید با مراجعه به اینجانب جهت اجرای کشت‌های گلخانه‌ای، نحوه اجرا و توصیه‌های لازم را دریافت نمایید.

 

 

علت اینکه شما معاون مالی اداری، آموزشی و عمرانی را انتصاب نمی کنید، چیست؟

 

 • خلاء تصدی معاون اداری مالی در سالهای ورودی اینجانب به مدت یک سال مرتفع گردید و از سال 1390 به مدت یک سال معاون اداری مالی در واحد مشغول به کار بود که با تمدید ادامه همکاری ایشان موافقت نگردید و با تلاشهای اینجانب تاکنون فردی واجدالشرایط بخشنامه سازمان مرکزی حاضر به همکاری در تصدی مذکور نگردیده است. معاون آموزشی دانشگاه نیز در آینده‌ای نزدیک انتصاب می‌شود و معاون عمرانی نیز تلاش شده است که فردی شایسته با شرایط بخشنامه انتخاب شود.

 

 

از حاشیه دار بودن مدیریت دانشگاه آزاد جهرم انتقاد شده است. در این رابطه نظر شما چیست؟

 

 • تصدی ریاست همواره با احتیاط توأم می‌باشد ولی تاکنون هرگز به دنبال تعریف و تمجید خویش نبودم و به حمد الهی واحد جهرم از زمان تصدی اینجانب تاکنون هیچگاه در حاشیه نبوده و بنده با همراهی و همدلی هیأت رئیسه تمام تلاش خود را صرف خدمت به دانشگاه نموده‌ام تا بتوانیم دانشگاه را از بحران و حاشیه نجات دهم.

 

 

قرار است با ساختمانهای قديم دانشگاه چكار كنید؟

 

 • با بررسی و کارشناسی که صورت گرفته و بر اساس مقررات و ضوابط دانشگاه و نظارت مستقیم سازمان مرکزی ساختمان دانشگاه قدیم جهت فروش به مزایده خواهد رفت.

 

 

چرا دانشگاه آزاد جهرم همانند دیگر دانشگاه های آزاد اقدامی برای ساخت مسجد در محوطه دانشگاه نمی کند؟

 

 • در سالهای 1383-1382 نقشه ساخت و احداث مسجد در سایت امام مهدی (عج) مورد تأیید قرار گرفته است و متأسفانه مسئولین وقت آن سالها در این خصوص اقدام ننموده‌اند و اینجانب احداث مسجد را در اولویت قرار داده‌ام که انشاءالله در سال 1394 این امر محقق می‌شود.

 

 

چرا هنوز ساختمان نیمه تمامی که ار قبل در شهرک دانشگاهی وجود داشت به اتمام نرسیده است. علت چیست؟

 

 • ساختمان‌های نیمه تمام در زمان تصدی روسای قبلی متأسفانه دارای نقایص و ضعف‌های فراوانی بوده است که با هزینه‌های چندین برابر و بعضاً اخذ وام‌های سنگین باید این مشکل مرتفع می‌شد و این کار به لطف خداوند باتصدی اینجانب انجام شد.

 

 

چرا با وجود کمبود امکانات در سایت دانشگاه، اقدام به جابجایی آن کردید؟ آیا اگر کمی عجله نمی کردید و ساختمان در حال احداث را تکمیل می نمودید آیا بهتر نبود؟

 

 • جابجایی دانشگاه یک ضرورت بود چرا که ساختمان‌های سایت بلااستفاده و بعضاً با هزینه‌های فراوان که جهت ساخت و ساز انجام شده بود در آینده بار مالی فراوانی را بوجود میآورد از سوی دیگر ساختمان قدیم دانشگاه در شهرک فاطمیه فقط در حد و اندازه یک دبیرستان می‌توان تلقی نمود.

 

 

در مورد ساعت حضور سرویس های دانشگاه آزاد سوال شده که تنظیم نبوده و منجر به مشکلاتی برای دانشجویان شده است. در این رابطه چه تدابیری اتخاذ کرده اید؟

 

 • با سیاست‌های اتخاذشده جهت مرتفع نمودن مشکلات دانشجویان عزیز در خصوص ایاب و ذهاب هماهنگی‌های لازم صورت گرفته و در تمامی نقاط شهر سرویس ایاب و ذهاب بطور منظم رفت‌وآمد می‌نماید و برنامه سرویس طوری منظم می‌باشد که تمامی دانشجویان به موقع سر کلاس درس خود حاضر شوند.

 

 

چرا سايت جديد دانشگاه آزاد از فضاي سبز زيبا و مناسبي كه در شان اين دانشگاه باشد برخوردار نيست؟

 

 • با توجه به اینکه آبی که جهت کشاورزی و فضای سبز استفاده می‌شود با EC حدودا  2500 می‌باشد، جزء این شرایط و این گونه‌های گیاهی گیاهان دیگری عملا قابل استفاده نیست.

 

 

علت اینکه در دانشگاه تعداد دوربین ها روز به روز افزوده می شود اعم از دوربین های مخفی و غیر مخفی چیست؟

 

 نشنیده شده است که میزی که در دفتر دکتر بهروزنام وجود دارد 18 میلیون تومان قیمت دارد. آیا بهتر نبود که میزی با قیمت کمتر تهیه کنید و مبلغ اضافی را صرف مصارف پر اهمیت کنید؟

 

  کامپیوتر هایی که در کارگاه ها قرار دارند همگی برای 3 سال بلکه بیشتر از این مدت هستند چرا فکری برای آپدیت کردن کارگاه نمی کنید؟

 

 • بخش اول سوال اینکه در تمام سازمان‌ها و ادارات دولتی و غیردولتی جهت افزایش امنیت همه سیستم و مراجعه‌کنندگان، دوربین نصب می‌گردد که دانشگاه آزاد اسلامی هم از این قاعده مستثنی نیست. در ارتباط با قیمت میز در اتاق اینجانب به استحضار می‌رساند که میز مورد اشاره در سال 1368 توسط اولین رئیس واحد جهرم خریداری شده و در آن سال میز 18 میلیون تومانی معنایی نداشته است. اضافه می‌گردد تمامی کامپیوترهای موجود در سایت‌ها و کارگاههای این دانشگاه همه به روز و دارای شرایط مناسب مورد استفاده می‌باشد.

 

 

انتهای پیام/اخبار مرتبط:

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر پسین جهرم در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا به اشخاص حقیقی یا حقوقی باشد منتشر نخواهد شد
پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد