شرح خبر
کمبود پارکینگ‌، سرآغازی بر مشکلات ترافیکی جهرم

پسین جهرم گزارش می‌دهد/:

کمبود پارکینگ‌، سرآغازی بر مشکلات ترافیکی جهرم

خبرنگار:
۱۴ دي ۱۳۹۳ - ۰:۳۰:۲۳
کدمطلب: 3371
0

گرچه مشکل کمبود پارکینگ در مرکز شهر جهرم مشهودتر است اما این مهم نیاز سایر خیابان های این شهر بوده و در صورت عدم چاره اندیشی، باید منتظر عواقب شدیدتر بعدی در آینده باشیم.

به گزارش خبرنگار پسین جهرم، کمبود پارکینگ در سطح شهر جهرم چند سالی است که با گسترش و توسعه شهر و بالا رفتن آمار خودروها نیاز آن بیش از پیش احساس می شود.

 

این روزها چنانچه گذرتان به خیابان های سطح شهر جهرم به ویژه خیابان های اصلی خورده باشد، حتماً چشمتان به ترافیک گره خورده برخی خیابان ها افتاده است که منشأ آن پارک خودروها در دو طرف خیابان و بعضاً خیابان های یک طرفه که از عرض کم نیز برخوردارند بوده و در برخی موارد منجر به تصادفات سهمگین می شود.

 

گرچه مشکل کمبود پارکینگ در مرکز شهر مشهودتر است اما این مهم نیاز سایر خیابان های جهرم بوده و در صورت عدم چاره اندیشی، باید منتظر عواقب شدیدتر بعدی در آینده باشیم.

 

ذکر این نکته حائز اهمیت است که ادارات مهم و پُرمخاطب جهرم که بیشتر در مرکز شهر واقع هستند، دارای پارکینگ عمومی نبوده و یا پارکینگ آنها مستقل و تنها برای کارکنان و پرسنل خود کاربرد دارند که این امر نیز، با توجه به پارک نامناسب خودروها توسط ارباب رجوع ادارات سبب ایجاد مشکل  ترافیکی در کنار خیابان های اصلی شهر شده است.

 

احساس نیاز به پارکینگ های عمومی در مراکز اصلی شهر جهرم زمانی مشکل آفرین تر می شود که با تمام مسائل مطرح شده، شاهد احداث ساختمان های تجاری، درمانگاه، مطب پزشکان و غیره هستیم که علی رغم تعداد بسیار مراجعان به این مراکز از وجود پارکینگ مناسب نیز برخوردار نیستند.

 

در عین حال، لزوم احداث پارکینگ های طبقاتی در برخی خیابان های شهر جهرم از ضروریات این شهر بوده و شهرداری باید نسبت به عدم مجوز احداث پروژه های بدون پارکینگ به شدت برخورد کند، چرا که امروز شاهد عدم تناسب ساخت بناها با احداث پارکینگ در سطح شهر جهرم هستیم.

 

با تمام موارد ذکر شده، نکته ای که نباید از آن غافل شد، منبع درآمد حاصل از وجود پارکینگ ها در سطح شهر است که می تواند برای شهرداری و سرمایه گذاران بخش خصوصی دارای عواید و سود مناسب باشد.

 

خبرنگار پسین جهرم در گفتگو با مهرداد پورشاهیان، عضو و سخنگوی شورای اسلامی شهر جهرم برنامه های این شورا را در جهت احداث پارکینگ با توجه به ضرورت آن در این شهر جویا شد. وی با بیان اینکه در این زمینه تا کنون جلسات متعددی در شورای شهر جهرم برگزار شده است، گفت: طرح احداث پارکینگ طبقاتی در جهرم به طور جدی در حال پیگیری است.

 

وی با بیان اینکه برای احداث پارکینگ های طبقاتی از سرمایه گذاری بخش خصوصی و شهرداری استفاده می شود، افزود: با توجه به نیاز مبرم مرکز شهر جهرم به پارکینگ، برنامه های خوبی برای احداث آن در اطراف خیابان جمهوری اسلامی داریم تا گره ترافیکی آن خیابان نیز حل شود.

 

عضو شورای اسلامی شهر جهرم بیان کرد: در چند نقطه شهر نیز جانمایی برای احداث پارکینگ انجام شده و در این زمینه رایزنی با اداره اوقاف نیز صورت گرفته است.

 

پورشاهیان با بیان اینکه بخش خصوصی نیز آمادگی اولیه خود را برای احداث پارکینگ در سطح شهر اعلام کرده است، خاطرنشان کرد: شهرداری و شورای اسلامی شهر جهرم با پیگیری خود تلاش دارد تا در آینده نزدیک مشکل کمبود پارکینگ در سطح این شهر را مرتفع کند.

 

انتهای پیام/اخبار مرتبط:

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر پسین جهرم در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا به اشخاص حقیقی یا حقوقی باشد منتشر نخواهد شد
پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد