شرح خبر
توسعه نامتوازن شهر، گلایه شهروندان جهرمی

:

توسعه نامتوازن شهر، گلایه شهروندان جهرمی

خبرنگار:
۱۷ دي ۱۳۹۳ - ۹:۲۶:۵۲
کدمطلب: 3388
0

آنچه که لازم است اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار جهرم در آستانه تعیین و تنظیم بودجه مورد توجه قرار دهند، تقسیم مناسب بودجه شهرداری در راستای توسعه متوازن شهر است.

به گزارش پسین جهرم، توسعه نامتوازن شهر جهرم، گلایه بسیاری از شهروندان است به گونه ای که نیاز محله های جدید و تازه تاسیس به خدمات شهری از جمله ترمیم خیابان ها، کوچه ها و معابر بیشتر از سایر محلات احساس می شود!!

 

آنچه که لازم است اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار جهرم در آستانه تعیین و تنظیم بودجه مورد توجه قرار دهند، تقسیم مناسب بودجه شهرداری در راستای توسعه متوازن شهر است به طوری که نقاط مختلف این شهر به طور یکسان دیده شده و مورد توجه قرار بگیرد.

 

این در حالی است که به عقیده برخی صاحب نظران عدم توازن تقسیم بودجه در سال های گذشته سبب توسعه بخشی از شهر جهرم شده در حالیکه برخی مناطق دیگر از این قائده مستثنی مانده اند که نتیجه آن رشد جزیره ای برخی از مناطق این شهر شده است.

 

با توجه به اینکه نیاز است تا بودجه سال آینده جهرم واقع بینانه و بر اساس توسعه متوازن شهر تنظیم شود، ذکر این نکته ضروری است تا به اولویت های دیگری همچون طرح های دارای مشکل تملک، توسعه فضای سبز، ساماندهی حاشیه نشینی، آسفالت کوچه ها و معابر و احیا بافت فرسوده نیز توجه بیشتری شود.

 

البته ذکر این نکته مهم است که بافت فرسوده و حاشیه نشینی در زمان طولانی ایجاد شده اند و در نتیجه ساماندهی چنین موضوعاتی نیز نیازمند زمان کافی است اما این سوال مطرح بوده که چرا بافت های جدید شهر که مدت طولانی از تاسیس آن نگذشته، دارای مشکلات بسیاری همچون کوچه های خاکی، خیابان های ناقص، حذف فضای سبز و غیره هستند؟.

 

نکته دیگری که شهرداری و شورای اسلامی شهر جهرم باید مورد توجه قرار دهند، مجموعه الحاقی به شهر بوده که وضعیت آن دلخراش تر از دیگر نقاط است.

 

انتهای پیام/اخبار مرتبط:

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر پسین جهرم در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا به اشخاص حقیقی یا حقوقی باشد منتشر نخواهد شد
پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد