شرح خبر
سرانه دانش‌آموزان یکسان است/ اختصاص درآمدهای آموزش‌وپروش جهرم به مدارس محروم

رئیس آموزش‌وپرورش جهرم در پاسخ به سوالات شهروندان:

سرانه دانش‌آموزان یکسان است/ اختصاص درآمدهای آموزش‌وپروش جهرم به مدارس محروم

خبرنگار:
۳۱ تير ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۶:۳۱
کدمطلب: 4648
0

مدیر آموزش و پرورش جهرم با بیان اینکه سرانه دانش آموزی در مناطق شهری و روستایی تفاوتی ندارد، گفت: اداره آموزش و پرورش سعی دارد درآمدهای خاص و محدود خود را به مدارس محروم اختصاص دهد.

به گزارش پسین جهرم، عبدالله نورزاد، مدیر اداره آموزش و پرورش جهرم در پاسخ به سوالات شهروندان در بخش "سلام آقای رئیس" سایت پسین جهرم با اشاره به نحوه تدریس معلمان در روستاها گفت:  مدارس حیدرآباد و روستاهای نظام آباد و صادق آباد در دوره متوسطه اول از مدیران و دبیران کارآمد،  باتجربه و فعال بهره مند هستند.

 وی با بیان اینکه در طول سال تحصیلی بازدیدهای مکرر از مدارس این مناطق انجام می شود، افزود: بیشتر مدارس روستایی به لحاظ ایمنی و از نظر ساختمانی مشکل چندانی ندارند.

 نورزاد ادامه داد: البته کاهش بودجه عمومی کشور که ناشی از تحریم ها است مانع نوسازی مدارس باقیمانده شده و آموزش و پرورش در این راستا در پی مشارکت خیران برای ساخت و ساز و تعمیر مدارس است.

 وی در پاسخ به سوالی مبنی بر عدم تخصیص هزینه رفت و آمد معلمان روستایی گفت: در قانون، حق ایاب و ذهاب دیده نشده و از وزارتخانه هم بودجه ای که بتوان برای این امر در نظر گرفت پرداخت نمی شود. این امر در سایر شهرها نیز اینگونه است.

مدیر اداره آموزش و پرورش جهرم با اشاره به اینکه پاداش پایان خدمت کارمندان رسمی و پیمانی در صورت فوت و یا بازنشستگی پرداخت می شود، گفت: پاداش پایان خدمت از سال 82برقرار شده و مشمول سال های پیش از آن نمی شود.

وی اضافه کرد: در استخدام های جدید امتیازی برای فرزندان فرهنگیان دیده شده و این افراد در اولویت استخدام هستند.

نورزاد درپاسخ به سوالی مبنی بر جایگزینی دانش آموز مدرسه شاهد نیز گفت: مدارس شاهد دارای شیوه نامه و دستورالعمل وزارتی خاص خود بوده و این دستورالعمل تنها ویژه مدارس جهرم نیست برابر شیوه نامه این دانش آموز شرایط ادامه تحصیل در مدرسه شاهد را نداشته و باید به مدرسه دیگر منتقل شود.

وی ادامه داد: هر سال و در ابتدای سال تحصیلی شرایط ادامه تحصیل در مدرسه شاهد برای دانش آموزان توسط مدیر آموزشگاه بیان می شود تا در پایان سال جایی برای گلایه ها نباشد.

مدیر اداره آموزش و پرورش جهرم با اشاره به تخفیف ارائه شده به فرهنگیان از خدمات تالار صدرا نیز گفت: در حال حاضر با ارائه کارت شناسایی 15 درصد تخفیف در رستوران این تالار به همکاران داده می شود که امیدواریم با پایان یافتن هزینه های ساخت که صرف بهسازی و نماسازی آن مکان شده است بتوانیم میزان تخفیف را افزایش دهیم.

وی در رابطه با هوشمندسازی مدارس نیز گفت: چنانچه هوشمندسازی مدارس را اینگونه تعریف کنیم که هر آموزشگاه حداقل یک کلاس درس آن لپ تاپ و دیتاپروژکتور داشته باشد تقریباً تمام مدارس در جهرم هوشمند هستند.

نورزاد اضافه کرد: با بیان اینکه در بیش از 80 درصد مدارس متوسطه اول و دوم شهری و روستایی یک یا چند پروژکتور، رایانه و لپ تاپ وجود دارد.

وی با بیان اینکه بیشتر معلمان مقطع متوسطه با تجربه و دارای سابقه کار بالا هستند، گفت: همکاران ما سعی دارند در تدریس خود به روز بوده و در این راستا تعداد قابل توجهی از دبیران دوره متوسطه با حضور در کلاس های آموزشی ضمن خدمت با روش های نوین تدریس آشنا شدند. ضمن اینکه معتقدیم تلاش های انجام شده در این راستا کافی نیست.

این مسئول ادامه داد: جهرم دارای معلمان باسواد بسیار بوده و از این نظر در میان شهرهای استان وضعیت مناسبی داریم.

وی با بیان اینکه سرانه دانش آموزی در مناطق شهری و روستایی تفاوتی ندارد، بیان کرد: اداره آموزش و پرورش سعی دارد درآمدهای خاص و محدود خود را به مدارس محروم اختصاص دهد.

مدیر اداره آموزش و پرورش جهرم با اشاره به اینکه استقبال دانش آموزان دختر از تحصیل بسیار رشد داشته و درصد پذیرفته شدن دختران در دانشگاه بیشتر از پسران است، خاطرنشان کرد: با توجه به وجود مدارس خاص (استعدادهای درخشان، نمونه دولتی و شاهد) طبیعی است که بیشتر رتبه های خوب کنکور از این مدارس باشند.

وی با اشاره به سوالی مبنی بر عدم پرداخت هدیه ازدواج فرزندان فرهنگیان نیز گفت: آخرین پرداخت این هدیه مربوط به نیمه نخست سال 90 بوده است و از آن به بعد از طرف وزارتخانه هیچ گونه پرداختی انجام نشده است. در این راستا مدارک افراد باید بر اساس ضوابط گرفته شود تا هر زمان استان جهت پرداخت اقدام کرد، مدارک آماده باشد.

 


انتهای پیاماخبار مرتبط:

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر پسین جهرم در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا به اشخاص حقیقی یا حقوقی باشد منتشر نخواهد شد
پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد