شرح خبر
خداحافظی اجباری ۱۲ نماینده فعلی فارس با بهارستان

:

خداحافظی اجباری ۱۲ نماینده فعلی فارس با بهارستان

خبرنگار:
۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۰:۱۵
کدمطلب: 5958
0

با اعلام نتایج نهایی انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرستان شیراز، بهرام پارسایی و فرج‌الله رجبی راهی بهارستان شدند.

به گزارش پسین جهرم به نقل از خبرنگار «نیم نگاه»، رییس ستاد انتخابات استان فارس شامگاه گذشته در جمع خبرنگاران با قدردانی از حضور گسترده و باشكوه مردم در انتخابات هفتم اسفند، گفت: شمارش آرا دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شیراز ساعتی قبل به پایان رسیده است.
 

هادی پژوهش‌جهرمی افزود: در این دوره از انتخابات، ۶۰۳ هزار و ۱۰۵ رأی مأخوذه، شمارش شد كه در نهایت، دو كاندیدا با كسب بیش از ۲۵درصد آرای مأخوذه، در مرحله اول حد نصاب لازم را برای ورود به مجلس كسب كردند.
 

وی خاطرنشان كرد: چهار كاندیدا نیز باید در دوره دوم برای دو كرسی نمایندگی مجلس از شیراز، با یكدیگر رقابت كنند.
 

پژوهش یادآور شد: آقایان بهرام پارسایی با كسب ۱۹۸هزار و ۵۱۷رأی و فرج‌الله رجبی با كسب ۱۷۱هزار و ۵۲۹ رأی موفق به كسب ۲۵درصد از كل آرای مأخوذه شدند.
 

وی ادامه داد: آقایان مسعود رضایی با ۱۴۱هزار و ۸۰۴رأی، علی اكبری با ۱۳۲هزار و ۴۵۵رأی، جعفر قادری با ۱۱۱هزار و ۲۹۰رأی و حسین نجابت با ۸۵هزار و ۵۴۶رأی به دور دوم انتخابات راه پیدا كردند.
 

پژوهش اضافه كرد: پس از این افراد، آقایان فریدون عباسی ۸۵هزار و ۳۰۷رأی، احمدرضا دستغیب ۸۲هزار و ۴۱۱رأی، ابراهیم عزیزی ۷۵هزار و ۷۹۲رأی، محمدرضا محمدی‌كشكولی ۶۹هزار و ۲۹۹رأی، حسین ذوالانوار ۵۰هزار و ۶۴۴ رأی، شاهین محمدصادقی ۴۹هزار و ۵۶۶رأی و خانم معصومه زارع ۴۰ هزار و ۵۹۵رأی كسب كرده‌اند.
 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: آقایان مسعود زارعی ۲۵هزار و ۸۷۰ رأی، ضرغام صادقی ۲۳هزار و ۹۹رأی، علاء‌الدین كراماتی ۲۳هزار و ۸۳رأی، كورش زارعی ۱۹هزار و ۶۴۵ رأی، علی دهقان‌فارسی ۱۴هزار و ۹۶۰رأی و جوانشیر كدخداپور ۱۱هزار و ۷۲۳رأی كسب كرده‌اند.
 

در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی، در حوزه انتخابیه شیراز، بیش از ۵۰ درصد واجدین شرایط رأی، در انتخابات شركت كردند.
 

 محمدرضا رضایی کوچی نماینده شهرستان جهرم شد

معاون استاندار و فرماندار شهرستان جهرم گفت: محمدرضا رضایی کوچی نماینده مردم این شهرستان در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی شد.
 

علیرضا صحراییان  گفت: از مجموع ۱۱۱هزار و ۱۱۶رأی مأخوذه در شهرستان جهرم محمدرضا رضایی کوچی با ۵۳هزار و ۸۸۲ رأی به عنوان منتخب مردم شهرستان جهرم معرفی شد.
 

وی یادآور شد: در این شهرستان ۱۴ نفر به عنوان کاندیدای حضور در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نام نویسی کردند که پس از انصراف ۶ نفر رقابت میان ۸ کاندیدا انجام شد.
 

معاون استاندار و فرماندار شهرستان جهرم تأکید کرد: خوشبختانه بار دیگر شاهد حضور مردم شهرستان جهرم در یک حماسه انقلابی دیگر بودیم که در این میان 72.5 درصد از واجدین شرایط رأی در انتخابات روز گذشته
شرکت کردند.

 

جمشید جعفرپور نماینده منتخب مردم لارستان، خنج و گراش شد

فرماندار ویژه لارستان گفت: جمشید جعفرپور با کسب ۳۸هزار و ۷۶۶رأی به عنوان نماینده مردم شهرستان‌های لارستان، خنج و گراش راهی مجلس شورای اسلامی شد.
 

جمشید جعفرپور به عنوان نماینده مردم شهرستان‌های لارستان، خنج و گراش راهی مجلس شورای اسلامی شد.
 

با اعلام علی‌اکبر نجیب‌زاده، فرماندار ویژه لارستان و رییس مرکز حوزه انتخابیه لارستان، خنج و گراش و پس از شمارش آرای مأخوذه این شهرستان‌ها، نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی مشخص شد.
 

بر این اساس در حوزه انتخابیه لارستان، خنج و گراش کل آرای مأخوذه ۱۱۸هزار و ۲۹۶رأی بود که جمشید جعفرپور با ۳۸هزار و۷۶۶رأی راهی بهارستان شد.
 

پس از وی اسعد زاهدی با ۱۷هزار و ۱۶۴رأی دوم و یوسف محبی نیز با ۱۳هزار و ۷۵۷رأی مقام سوم را در این رقابت انتخاباتی کسب کردند.جمشید جعفرپور پیش از این نیز نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در دوره نهم بوده است.
 

سیدحسین افضلی از اقلید راهی بهارستان شد

فرماندار شهرستان اقلید گفت: سیدحسین افضلی با کسب بیش از ۲۰هزار و ۸۸۳رأی از كل آرای مأخوذه از این حوزه انتخابیه موفق به جلب اعتماد مردم برای ورود به دهمین دوره مجلس شورای اسلامی شد.
 

كریمی شنبه ۸ اسفند در جمع خبرنگاران، یادآور شد: در این دوره انتخابات مردم شهرستان اقلید ۵۵هزار و ۹۷۲هزار رأی به صندوق‌ ریختند.
 

وی اضافه كرد: از کل آرای صحیح مأخوذه ۳۳هزار و ۸۶۲رأی مربوط به بخش مرکزی، ۱۰هزار و ۱۰۶رأی مربوط به بخش حسن‌آباد و ۱۱هزار و ۲۰۰رأی مربوط به بخش سده بوده است.
 

كریمی همچنین در خصوص آرای دیگر كاندیداها در این حوزه انتخابیه، گفت: آقایان الیاس طاهری ۹هزار و ۹۳۵رأی، مسلم صالحی ۹هزار و ۵۳رأی، ابوالقاسم رحمانی ۴هزار و ۶۴۱رأی، کامران فیروزی ۴هزار و ۵۴۴رأی، محمدمهدی زینلی ۴هزار و ۳۸۴رأی، محمدرضا میرسلیمانی یک هزار و ۲۸رأی، کاظم کریمی ۸۸۲ رأی و محمد مشتاق‌زاده ۶۲۲رأی را به خود اختصاص داده‌اند.
 

سیدحسین افضلی دارای دکترای مهندسی عمران با گرایش سازه‌های هیدرولیکی بوده و هم اکنون عضو هیئت علمی و استادیار دانشگاه شیراز است كه در این دوره، نامش در لیست ائتلاف گروه‌های اصلاح‌طلب و اعتدالی موسوم به امید، قرار داشت.
 

در ادوار گذشته مجلس شورای اسلامی به‌ترتیب ابراهیم اسلامی‌خرمی، احمد نیک‌فر، خداداد قبادی، ابوالقاسم رحمانی و الیاس طاهری نمایندگی مردم شهرستان اقلید در مجلس شورای اسلامی را عهده‌دار بوده‌اند.
 

انتخابات در داراب و زرین دشت به دور دوم کشیده شد؛ رقابت محمد جواد عسگری و رضا انصاری در دور دوم

عبدالرضا قاسم پور فرماندار شهرستان داراب افزود: محمد جواد عسگری و رضا انصاری در دوم برای  حوزه انتخابیه داراب و زرین دشت با یکدیگر رقابت خواهند کرد.
نتایج شهرستان‌های مختلف استان فارس از صبح امروز در حال اعلام است.

 

رحیم زارع نماینده آباده، خرم بید و بوانات شد

نتایج شمارش آرای در حوزه های انتخابیه آباده، بوانات و خرم بید مشخص شد.
 

محمدرضا زارع فرماندار آباده افزود: رحیم زارع با اخذ بالغ بر ۳۰هزار رأی نفر اول این سه حوزه انتخابیه شد. وی افزود: مشارکت در این سه حوزه انتخابیه بالای ۷۵درصد بوده است.
 

انتخابات در ممسنی و رستم به دور دوم کشیده شد

انتخابات در حوزه انتخابیه ممسنی و رستم به دور دوم کشیده شد.
 

رهام پیكری فرماندار ممسنی با اشاره به اینکه انتخابات در حوزه انتخابیه ممسنی و رستم به دور دوم کشیده شد، افزود: مسعود گودرزی با ٢٣هزار رأی و عبدالرضا مرادی با ٢٢هزار رأی به دور دوم راه یافتند.
 

در سپیدان نیز علاءالدین خادم پیشتاز است. انتخابات در نی‌ریز و استهبان به دور دوم کشیده شد و در خرامه و سروستان نیز داریوش اسماعیلی پیشتاز است.
 

نتایج انتخابات در سپیدان مشخص شد
صالح مشتاقی فرماندار شهرستان سپیدان افزود: در حوزه انتخابیه سپیدان علاالدین خادم به عنوان نفر اول از این حوزه انتخابیه به مجلس شورای اسلامی راه یافت.

 

داریوش اسماعیلی نماینده مردم خرامه و سروستان شد

نتایج انتخابات مجلس دهم در حوزه انتخابیه خرامه و سروستان مشخص و با رأی مردم این شهرستان ها داریوش اسماعیلی راهی مجلس شد.
 

نوراله اسپرجانی فرماندار شهرستان خرامه گفت: در حوزه انتخابیه خرامه و سروستان داریوش اسماعیلی نفر اول شد.
 

انتخابات در نی ریز و استهبان به دور دوم کشید

فرماندار استهبان از اعلام کرد: انتخابات در حوزه انتخابی نی ریز و استهبان به دور دوم کشیده شد.
 

محمدمهدی شرفی گفت: پس از اتمام شمارش آرا در شهرستان های استهبان و نی ریز به دلیل اختلاف بسیار کم دو کاندیدا انتخابات به دور دوم کشید.
 

وی ادامه داد: بر این اساس فرهاد طهماسبی و اصغر مسعودی در دور دوم بار دیگر به رقابت با یکدیگر می پردازند.
به گفته فرماندار استهبان اختلاف آرای این دو کاندیدا کمتر از دو هزار رأی بوده است.

 

در حوزه های انتخابیه کازرون نیز حسین رضازاده؛ فسا، محمدجواد جمالی نوبندگانی؛ لامرد و مهر، محسن علوی؛ مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد، محمدمهدی برومندی و فراشبند و قیرو کارزین،؛ کورش کرمپور به مجلس راه پیدا کرده اند.
 

شایان ذکر است که از ۱۸ نماینده فعلی فارس، ۱۲ نفر موفق به اخذ حداکثر رأی نشدند و به اجبار با بهارستان خداحافظی کردند. البته جعفر قادری که به مرحله دوم حوزه انتخابیه شیراز راه یافته است، جزو این ۱۲ نفر نیست.

 اخبار مرتبط:

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر پسین جهرم در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا به اشخاص حقیقی یا حقوقی باشد منتشر نخواهد شد
پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد