شرح خبر
شهادت مدافعان حرم مهمترین رویداد جهرم در سال 94 از نگاه مخاطبان

:

شهادت مدافعان حرم مهمترین رویداد جهرم در سال 94 از نگاه مخاطبان

خبرنگار:
۱۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۰:۴۴
کدمطلب: 6459
0

مخاطبان پسین جهرم، «شهادت رزمندگان مدافع حرم» را مهمترین رویداد این شهرستان در سال گذشته دانستند.

به گزارش پسین جهرم، در نظرسنجی اخیر این پایگاه خبری با موضوع «مهمترین رویداد شهرستان جهرم در سال 94» و از میان گزینه‌ای مطرح شده که از رویدادهای مهم شهرستان در سال گذشته بود، «شهادت شهدای مدافع حرم» به عنوان مهمترین رویداد جهرم در سال 94 از دیدگاه مردم انتخاب شد.

مهر و آبان ماه سال 94 شهرستان جهرم عطرآگین قدوم شهدای رشید خود بود که برای دفاع از کیان اسلام و حرم حضرت زینب(س) به مقابله با تروریست‌های تکفیری پرداخته و از جان و مال و همسر و فرزندان خود گذشتند تا جان و مال و ناموس هموطنان‌‌شان در آرامش و آسایش به زندگی ادامه داده و کسی جرأت نگاه چپ به آنها نداشته باشد.

جهرمی‌ها سال جدید خود را نیز با قدوم شهیدی دیگر از تبار مدافعان حرم آغاز کرد تا عطر شهادت همواره در این شهر به مشام برسد و یاد و خاطره آنها در اذهان مردم جهرم همچنان جاری و ساری باشد.

معرفی شهدا مدافع حرم شهرستان جهرم:

 

«شهید خان‌علی یوسفی»

نام پدر: غلام حسین

تولد: 1362  - افغانستان

شهادت: 1394/07/20 - توسط تروریست های تکفیری

منطقه شهادت: حلب سوریه

آرامگاه: جهرم - گلزار رضوان

 

«شهید محمد استحکامی»

نام پدر: مهدی

تولد: 1362/04/14 - جهرم

شهادت: 1394/07/27 - توسط تروریست های تکفیری

منطقه شهادت: حلب سوریه

آرامگاه: جهرم - گلزار رضوان

ورود به سپاه:

1385/01/20

وصیت نامه پاسدار شهید محمد استحکامی جهرمی، مدافع حرم حضرت زینب(س)

 

" بسم الله الرحمن الرحیم"

به نام خالق هستی که جهان را آفرید تا بندگان در این توقف گاه کوتاه، عبادت خالق اقدس نمایند و شکر نعمتهای او را به جا آورند، و پیامبران و اهل بیت علیهم السلام را به این دنیا فرستاد، تا بنده های خود را به صداقت، دوستی، پاکدامنی و در یک کلام به تقوا و خداپرستی و راه راست، هدایت کنند.
 
خوشا به حال آنهایی که این راه را با تمام وجود احساس کردند، و قدم به این راه گذاشتند و عاقبت به خیر شدند و سود دو گیتی را بردند و سعادتمند شدند.
 
در این مأموریتی که در پیش دارم، به امید خدا و کمک اهل بیت علیهم السلام و یاری و نصرت خداوند تبارک و تعالی، پیروزی با جبهه حق خواهد بود و این فرصتی است که، ما باید با تمام توان و اراده ی قوی، بتوانیم استفاده کنیم و خوشا به حال کسانی که بتوانند با سرمایه ای که خداوند به ما هدیه کرده، در راه دین خدا هزینه کنیم. انشاء الله
 
همانطور که امام خمینی(ره) فرمودند: "پیرو ولایت فقیه باشید تا به مملکت و اسلام ضربه نخورد"، اصل ولایت فقیه اصل بسیار مهمی است که همه ی کسانی که به خدا و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام اعتقاد دارند باید به توجه ویژه به آن داشته باشند. هر کجا که دور شدیم و غفلت کردیم ضربه خوردیم.
 
مطمئن باشید که دین خدا و اسلام را خود خداوند به واسطه ی حجت خودش بر روی زمین محافظت می کند و حجت خدا بر روی زمین که امام زمان(عج) هستند به واسطه ی نائب آن حضرت که بلاشک مقام معظم رهبری هستند مدیریت می شود و وظیفه ی ما در این برهه از زمان که تمام کفر مقابل اسلام ایستاده اند تا آن را تضعیف و به خیال پوچ و بیهوده ی خود نابود کنند، سنگین است. و باید تمام تلاش خود را بکار ببریم که فرمایشات قرآن و اهلبیت علیهم السلام و نائب امام زمان(عج) را خوب درک کرده و در زندگی و روش و رفتار و کردار و عملمان نشان دهیم تا سعادتمند شویم.
 
به گفته شهید اهل قلم (آوینی): " اگر شهید نشدیم لاجرم باید مرد"
 
چه بهتر که انسان به واسطه ی ریختن خون خودش بتواند به دین اسلام کمک کند. چه چیزی بالاتر از این است که خیر دنیا و آخرت در پی دارد. البته این مطلب را بگویم که شهادت را به هر کس نمی دهند و خدا به بندگان ویژه ی خود می دهد و من این احساس را می کنم که لیاقت این امر را ندارم و از خدا می خواهم که این لیاقت را شامل من سرتا پا گناه و تقصیر کند. انشاء الله
 

خطاب به همسر و فرزندانم:

همسر عزیز و مهربان و دوست داشتنی و همیشه همراه و همدل و هم مسیر من، تو را خیلی اذیت کردم این را خوب می دانم و درک می کنمک در تمام مراحلی که من به مأموریت می روم سختی های زیادی را متحمل می شدی، خدا اجرت را در آخرت بدهد و تورا در زمره خوبان قرار دهد. مرا حلال کن، خیلی اذیتت کردم و همواره از خدا هم می خواهم مرا ببخشد.
 
خیلی خوب می دانی که وظیفه سنگینی بر عهده ی شما است، تربیت فرزندان، و انشاالله به یاری حق و اهل بیت علیهم السلام عاقبت به خیر شوید.
 
خواهشی که از شما دارم این است که از تمامی کسانی که مرا میشناسند حلالیت بگیری.
" دوست دارم، دوست دارم، حلالم کن، حلالم کن"
 

خطاب به پدر و مادر :

پدر و مادر عزیز، شما را احترام می کنم به پاس زحمات و سختیهایی که متحمل شدید تا من حقیر سرتا پا تقصیر به این جا برسم،‌ از شما تشکر و قدردانی ویژه می کنم، باشد که مرا حلال کنید آن طور که باید و شاید نتوانستم وظائفم را در قبال شما انجانم دهم و از شما عاجزانه می خواهم که دعا کنید که عاقبت به خیر شوم و هر چه داریم از دعای پدر و مادر است. " التماس دعا"

اگر به لطف خدا توفیق شهادت پیدا کردم با لباس رزمی که شهید شدم کفنم کنید و هر کجا همسر عزیزم گفت مرا دفن کنید.

 

«شهید مسلم نصر»

نام پدر:صمد

تولد: 1359/06/02 - جهرم

شهادت: 1394/07/30 - توسط تروریست های تکفیری

منطقه شهادت: حلب سوریه

آرامگاه: جهرم - گلزار شهدای موسویه

ورود به سپاه:

1379/11/30

متن وصیت نامه رزمنده گردان ابوذر تیپ هوابرد ۳۳المهدی(عج) جهرم، پاسدار شهید مسلم نصر که پیش از اعزام به نبرد علیه تکفیری ها نگاشته شده، بدین شرح است:

اللهم صل علی محمد(ص) وال محمد(ص)

حمد و سپاس بی کران برذات احدیت وباری تعالی که براین حقیر نعمت وجود بخشید و در برهه ای از این زمانه قرارداد که بتوان ذره ای دین به مکتب و اسلام و راه و آرمان ادا نمود.

سلام و صلوات همیشگی خداوندوپیامبران و ملائکه و همه خلایق برروح عظیم و بیکران پیامبر اعظم(ص) آن نجات بخش هستی.

سلام و صلوات خداوند بر وصی رسول(ص) ولی اعظم امیرالمومنین(ع) آن یگانه یار و همدم و و صی به حق نبی اکرم(ص) و سلام و صلوات خداوند بر دخترنبی، کوثرشریعت، فاطمه زهرا(س) آن شهیده ی راه ولایت و سلام و صلوات برفرزندان آن بزرگواران و ائمه برحق مظلوم.

و سلام و صلوات بر آخرین ذخیره الهی، امید مستضعفان بقیه‌الله الاعظم (روحی واروحنا فداه).

«ایمان خزاعی نژاد»

نام پدر: شاهرخ

تولد: 1366/03/03-جهرم

شهادت: 1394/08/23 - توسط تروریست های تکفیری

منطقه شهادت: حلب سوریه

آرامگاه: جهرم - گلزار رضوان

ورود به سپاه:

1385/11/24

 

 

«شهید مجتبی ذوالفقارنسب»

نام پدر: محمدحسن

تولد: 1356/03/08 - جهرم

شهادت: 1395/01/21 - توسط تروریست های تکفیری

منطقه شهادت: حلب سوریه

آرامگاه: جهرم - گلزار رضوان

متن وصیت‌نامه شهید مجتبی ذوالفقار نسب:

سلام به پدر و مادر عزیزم و همچنین برادران بزرگوام و خواهران نازنینم

اکنون که از جمع شما به سرای باقی رفتم،  بدانید که با قلبی مطمئن و آرام به هدفی که سال‌ها منتظرش بودم رسیدم. از برادرانم می خواهم که از بچه‌هایم مراقبت کنند تا بوی پدر را از عموهایشان استشمام کنند. مراسم‌هایم را ساده برگزار کنید و فقط برای امام حسین و عقیله بنی‌هاشم گریه کنید؛ جزع فزع نکنید. به یاری خدا اگر جای من خوب بود و اجازه داشتم ان‌شاءالله شفاعت همه شما را خواهم کرد. ان‌شاءالله پرهیزگار باشید و تقوا پیشه کنید و بدانید کلید اسرار نماز اول وقت است. برادرانم را به حفظ حیا و خواهرانم را به حفظ حجاب اسلامی و همه را به خوردن لقمه حلال وصیت می‌کنم؛ همه شما عزیزان را به سبقت در کارهای خیر و صله رحم سفارش می‌کنم. دوستان و همکاران را سلام برسانید و از آنها برای من طلب حلیت کنید، خانواده همسر را سلام برسانید و بگویید اگر شهید شدم برایم فاتحه بخوانید.

 اخبار مرتبط:

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر پسین جهرم در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا به اشخاص حقیقی یا حقوقی باشد منتشر نخواهد شد
پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد