شرح خبر
سکوت در برابر فساد اقتصادی جایز نیست

:

سکوت در برابر فساد اقتصادی جایز نیست

خبرنگار:
۲۵ تير ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۲:۰۳
کدمطلب: 6712
0

امام جمعه خفر با اشاره به اینکه سکوت در مقابل فساد اقتصادی برخی افراد جایز نیست گفت:نخستین کسانی که نباید در برابر حقوق‌های نجومی و نامشروع سکوت اختیار کنند علما دین است.

به گزارش پسین جهرم، حجت‌الاسلام محسن روحانی در خطبه‌های امروز نماز جمعه خفر با اشاره به سالروز تاسیس شورای نگهبان گفت: این شورا در پیشینه خود به پیش از انقلاب مربوط است و در زمان نهضت مشروطه شورای نگهبان قانونی اساسی وجود داشت و نمایندگان ملت با انتخاب چند مجتهد قوانین را با احکام اسلام مطابقت دهد.

وی با بیان اینکه برخی فکر می‌کنند نهادی مانند شورای نگهبان تنها منحصر به ایران است، افزود: کشورهای دیگر همچون آمریکا، آلمان و غیره نیز نهادهای نظارتی بر قوانین و انتخابات خود دارند.

امام جمعه خفر با اشاره به اینکه این نهاد نظارتی به شکل های دیگر و مطابق با ساختارهای حکومتی کشورها فعالیت دارد، به سخن امام خمینی که هر کس در مورد رای شورای نگهبان اظهار نظر کند، مفسد است، اشاره کرد و اظهارداشت: وجود برخی نهادهای موجود در جمهوری اسلامی شاخص بر انقلابی بودن افراد است؛ در این راستا مخالفت با شورای نگهبان، سپاه و روحانیت، مخالفت با نظام است.

وی با بیان اینکه ممکن است شورای نگهبان در کار خود ضعف و اشتباه داشته باشد اما چنانچه امری حکم شد نباید با آن مقابله کرد، گفت: مقابله با این نهاد شاخصه انقلابی بودن افراد است.

روحانی با اشاره به آیه 63 سوره مائده مبنی بر جایز نبودن سکوت علما یهود و مسیحی در برابر گفتار و کردارهای زشت امت خود، به وظایف عالمان دین نسبت به تذکر و نهی از منکر در جامعه تاکید کرد و گفت: نخستین کسانی که نباید در برابر حقوق‌های نجومی و نامشروع سکوت اختیار کنند علما دین است.

وی با بیان اینکه سکوت در مقابل فساد اقتصادی برخی افراد جایز نیست، گفت: وظیفه عالم دین نهی از منکر بوده و منکری بالاتر از خوردن مال نامشروع نیست.

امام جمعه خفر با اشاره به اینکه برخی گلایه می‌کنند چرا رهبری انقلاب با این افراد برخورد نمی‌کنند، گفت: چنانچه این افراد منصوب رهبری بودند قطعاً این سخن صحیح بود اما آنها منصوب مستقیم رهبری نبوده و برخورد با فرد منصوب کننده است.

امام جمعه خفر با تاکید بر اینکه مسئولان و مراجع مربوطه نسبت به اولویت قرار دادن و برخورد قاطع با دریافت‌کنندگان حقوق‌های نجومی تسریع کنند، خاطرنشان کرد: این که فردی تا امروز حقوق کلان دریافت کرده را تنها عزل کنیم کفایت نمی‌کند.

 وی به مشکل آب در روستای علی آباد اشاره کرد و گفت: در سال 88 برخی افراد با نفوذی که در اداره‌ها داشتند کار کارشناسی را تغییر داده و آن نقطه‌ای که قرار به حفر چاه بوده را جا به جا کردند.

روحانی افزود: به سبب این کارشکنی هزینه‌هایی از بیت‌المال صرف شد اما کار به جایی نرسید و مردم علی‌آباد همچنان از نعمت آب بی‌بهره هستند.

 امام جمعه خفر ریا را عامل بی‌تقوایی دانست و گفت: راه مقابله با ریا، خودنمایی و کار برای خدا است.

وی همچنین به روز تامین اجتماعی و بهزیستی اشاره کرد و از اقدامات خانه بهزیستی و اداره تامین اجتماعی خفر تقدیر کرد.اخبار مرتبط:

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر پسین جهرم در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا به اشخاص حقیقی یا حقوقی باشد منتشر نخواهد شد
پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد