شرح خبر
مدیران 170 گروه و کانال اجتماعی استان فارس احضار یا دستگیر شدند

:

مدیران 170 گروه و کانال اجتماعی استان فارس احضار یا دستگیر شدند

خبرنگار:
۷ شهريور ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۶:۱۹
کدمطلب: 6999
0

تعدادی از مدیران و کاربران فضای مجازی که در حوزه های ضد امنیت اخلاقی، چرخه مدلینگ مجرمانه و توهین به عقاید دینی مردم فعالیت می کردند دعوت، احضار یا دستگیر شده‌اند.

به گزارش پسین به نقل از شیرازه تعدادی از مدیران و کاربران فضای مجازی که در حوزه های ضد امنیت اخلاقی، چرخه مدلینگ مجرمانه و توهین به عقاید دینی مردم فعالیت می کردند دعوت، احضار یا دستگیر شده‌اند.
یک منبع آگاه امنیتی  گفت: این اقدام در پِی افزایش سطح مطالبات عمومی جامعه برای برخورد با مجرمان مجازی و با هدف حمایت از کیان خانواده و جامعه اسلامی صورت گرفته است.
وی ادامه داد: مدیران 170 صفحه، کانال و گروه در شبکه‌های اجتماعی مذکور، دعوت، احضار یا دستگیر شده‌اند.
این منبع آگاه خاطرنشان کرد: این افراد که در پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی تلگرام، واتس اپ و اینستاگرام فعالیت می‌کردند بر اساس بندهای الف و ب فهرست مصادیق محتوای مجرمانه مورد تعقیب قضایی قرار گرفته‌اند.
وی با بیان اینکه گزارش‌های ارسالی مردم فهیم استان فارس به سامانه گرداب، نقش موثری در شناسایی این افراد داشته است، گفت: اقدامات این گونه افراد در شبکه‌های اجتماعی مورد رصد مستمر قرار گرفته و با افرادی که با اقدامات مجرمانه خود، باعث از میان رفتن امنیت اخلاقی و گسترش محتوای ناسالم شوند برخورد قضایی مناسب صورت خواهد گرفت.اخبار مرتبط:

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر پسین جهرم در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا به اشخاص حقیقی یا حقوقی باشد منتشر نخواهد شد
پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد