شرح خبر
متصدیان کار فرهنگی خود مانع کار فرهنگی نشوند

حجت الاسلام و المسلمین روحانی امام جمعه خفر::

متصدیان کار فرهنگی خود مانع کار فرهنگی نشوند

خبرنگار:
۱۳ شهريور ۱۳۹۵ - ۱:۴۶:۳۶
کدمطلب: 7042
0

حجت الاسلام و المسلمین روحانی اما جمعه خفر به لزوم کار فرهنگی اشاره کردند و بیان داشتند که:دستگاههایی که خود موظف اند نسبت به کارهای فرهنگی اقدام کنند کار فرهنگی که نمی کنند هیچ مانع کارهای فرهنگی در منطقه هم هستند.

به گزارش پسین جهرم حجت الاسلام و المسلمین روحانی در خطبه های نماز جمعه امروز 12 شهریور  ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام جواد (عبا اشاره به برگزاری مراسم ها خاطر نشان کردند : ما وقتی که شهادت ها و میلاد های ائمه را بزرگداشت می گیریم این مراسم ها باید یک نتیجه ، یک پیامی در این برگزاری ها باشد ما 1400سال بلکه بیشتر تاریخ را سپری کردیم، ما امروز باید به جایی برسیم مردان و زنان ما به جایی برسند که بعد از 1400 سال فهمیده باشند راهی جز راه اهل بیت نیست و نجات در این راه است.امام جواد ع می فرمایند : وقتی پسر با تقوا و امین به خاستگاری دختر شما آمد قبولش کنید، امشب سالروز ازدواج امیرالمومنین علی (ع) با خانم حضرت زهراست و به همین مناسبت فردا روز ازدواج نامگذاری شده است.
امام جمعه خفر با توجه به سالروز ازدواج امیر مومنان علی (ع) و حضرت زهرا گفت: ازدواج و پیوند زناشویی در کشور جمهوری اسلامی با این همه خون شهدا چگونه برگزار می شود؟از ابتدای مراسم تا انتهای مراسم این سیر از ابتدا تا انتهای این مراسم ازدواج در بین ما نماز خوانها چگونه صورت می گیرد ؟ از ابتدا جوانی که به خاستگاری رفته باید از ماشین و خانه بگوید از درامد ثابت ماهانه و فیش حقوقی بگوید  اگر کارمند نبود خانواده دختر توجهی به او نمی کند نماز خوان بودن، ایمان داشتن، بسیجی بودن، طلبه بودن مهم نیست
 و خانواده دختر کار به این مسائل ندارند.

ایشان افزودند: کسی که ایام جوانی خود را مجرد گذرانده و انرژی خود را در عالم مجردی تخلیه کرده الان حال اینکه بخواهد تشکیل خانواده بدهد و زود زندگیها سرد میشود و این زندگی زندگی نمیشود در صورتی که، اگر دو جوان در اوج جوانی انرژی و احساسات و عواطف خود را خرج یکدیگر کردند پیوند این زندگی محکم تر خواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین روحانی با توجه به الگو پذیری جوانان از یکدیگر گفت : شما که زندگی خود را با زندگی دختران و پسران  دیگران تطبیق می دهید این دختران و پسران در زندگی الگوی شما هستند؟ یا حضرت زهر (س) الگوست؟ یا امیرالمومنین الگوی شماست؟ فرمایشات مردم اهمیت دارد یا اهل بیت؟

ایشان در ادامه افزودند: صرف لباس مشکی پوشیدن و عزاداری کردن ما را شیعه نمی کند شیعه باید در عمل شیعه باشد.

نماینده محترم ولی فقیه با گلایه از برخی کارشکنی های برخی از مسئولین در برگزاری کلاسهای مشاوره برای خانواده ها و جلوگیری از امر ناپسند طلاق گفت : یک از معضلات در منطقه معضل طلاق است که همین موضوع در شورای فرهنگ عمومی مورد بحث قرار گرفت بنا شد یک گروه جهادی که تخصص در امور مشاوره دارند خصوصا در امور خانواده در منطقه حضور پیدا کنند کسی که دکترای روانشناسی دارد با نگاه دینی و اسلامی در منطقه حضور پیدا کرده و به فعالیت بپردازند ، جلساتی هم گرفته شد در جلسه آخر که جلسه برنامه ریزی و کاربردی بود برخی از دوستان ایراداتی را مطرح کردند و مانع خیر شدند.

ایشان افزودند:ما انقدر صحبت می کنیم ، تلاش می کنیم یک گفتمان حاکم شود که امر مشاوره رواج پیدا کند و مردم به مشاوره لازم دارند تا فرهنگ مشاوره رواج پیدا کند مسئولین باید به این امر کمک بدهند باید زمینه را برای حضور کاشناسان مشاوره نه اینکه مانع خیر بشوند.

امام جمعه خفر خطاب به برخی از مسئولین گفت : دستگاه هایی که خود موظف اند نسبت به کارهای فرهنگی اقدام کنند کار فرهنگی که نمی کنند هیچ مانع کارهای فرهنگی در منطقه هم هستند، بعضی ها از تامین چهار پرس غذا برای کسانی که از کار و زندگی خود می زنند و از شیراز به این منطقه می آیند و 10روز بدون هیچ چشم داشتی به مردم منطقه کمک کنند تامین 4 پرس غذای این افراد را انجام نمی دهند ، خب ما هم از اینها نمی خواهیم اما مانع خیر نشوند !مانع تراشی نکنند !وظیفه خود را انجام که نمی دهند هیچ مانع کار دیگران هم می شوند !!!! این جای گله است.

ایشان در آخر افزودند:عید قربان در پیش است و یکی از سنت ها قربانی کردن در روز عید است شاید همه نتوانند به تنهایی یک گوسفند را قربانی کنند و قادر به این کار نباشند ، بنده عرض کردم همه در قربانی کردن مشارکت داشته باشند و در مساجد ائمه محترم مساجد اعلام کنند که هر کسی به اندازه توان در این امر خیر مشارکت کنند و پس از جمع آوری مبالغ و ذبح گوسفند این گوشت ها در مساجد توزیع شود و همین افراد هم که برای خرید مشارکت کردند از این گوشت ها استفاده کنند چون مستحب است همه از گوشت قربانی استفاده کنند.اخبار مرتبط:

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر پسین جهرم در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا به اشخاص حقیقی یا حقوقی باشد منتشر نخواهد شد
پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد