شرح خبر
مشارکت در سرشماری یک وظیفه همگانی است

:

مشارکت در سرشماری یک وظیفه همگانی است

خبرنگار:
۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۱۵:۲۷
کدمطلب: 7211
0

فرماندار ویژه جهرم اعتقاد دارد که مشارکت در سرشماری یک وظیفه همگانی است که باید به آن توجه داشت.

به گزارش پسین جهرم علیرضا صحرائیان که در گردهمایی ماموران سرشماری نفوس و مسکن شهرستان جهرم سخن می‌گفت، افزود: آمار و اطلاعات کسب شده در سرشماری، پایه و اساس تمام برنامه‌ریزی‌ها در هر جامعه‌ای محسوب می‌شود.

صحرائیان استفاده از اینترنت برای اجرای فاز اول سرشماری را عاملی موثر در کاهش هزینه‌ها عنوان و از تمام مردم درخواست کرد که با مشارکت خود، امکان برنامه‌ریزی بهتر را برای مسئولان و دستگاه‌های اجرایی فراهم کنند.

معاون استاندار فارس همچنین خطاب به ماموران سرشماری گفت: دقت و سرعت از خصوصیت‌های مهم ماموران سرشماري است. شما بايد با حوصله، متانت و آرامش اطلاعات خانوارها را دقيق و صحيح جمع آوري کنید.

صحرائيان اعتقاد دارد که؛ تعهد سازماني، امانت‌داري و حفظ اسرار مردم از مهمترين مسائلی است که ماموران سرشماری باید به آنها توجه داشته باشند و  تاکید کرد: ماموران سرشماري با اتکا به مهارت‌هاي کسب شده در دوره آموزشي و دقت در به کارگيري آن در عمليات ميداني، نقش بسزايي در ميزان موفقيت اين طرح عظيم ملي خواهند داشت.

رئيس سرشماري عمومي شهرستان جهرم يادآورشد: نحوه تعامل و برخورد مناسب ماموران سرشماري با مردم در جلب مشارکت و ارائه پاسخ‌های صحیح و دقیق از سوی افراد بسیار مهم است.

صحرائيان تاکيد کرد: لازم است ماموران سرشماري نفوس و مسکن در ثبت اطلاعات و آمار، نهايت دقت را داشته باشند زيرا برنامه‌ريزي مسئولان بر مبناي نتايج همين سرشماري‌ها انجام مي‌شود.

منبع:ایسنااخبار مرتبط:

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر پسین جهرم در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا به اشخاص حقیقی یا حقوقی باشد منتشر نخواهد شد
پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد