شرح خبر
برخی در مدارس جهرم بر طبل نادانی می کوبند/انتشار کتابی با شبهات اعتقادی برای دانش آموزان

آموزش و پرورش بگوش باش!:

برخی در مدارس جهرم بر طبل نادانی می کوبند/انتشار کتابی با شبهات اعتقادی برای دانش آموزان

خبرنگار:
۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۶:۲۸
کدمطلب: 7474
0

فریاد انتقاد از کاسبان کتاب های کمک آموزشی غیر استاندارد هیچ گاه به گوش مسئولین نرسیده است و شاهد انتشار کتاب هایی با محتوای پوچ گرایی و شبهه افکنی در مدارس جهرم هستیم.

به گزارش پسین جهرم،بر اساس آیین نامه ساماندهی منابع آموزشی و تربیتی ؛ که در هشتصد و بیست و هشتمین جلسۀ شورای عالی آموزش و پرورش به تصویب رسیده است ، سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی ماموریت دارد تا همه مواد و رسانه های آموزشی را بررسی کرده و مهر تایید بزند و نهادهای فرهنگی وزارت ارشاد و بدنه آموزش و پرورش ملزم به اجرای این مصوبه هستند.
حال با این وجود در طول چند هفته گذشته شاهد توزیع کتابی تحت عنوان کتاب کمک آموزشی که هزینه ی آن در ابتدای سال تحصیلی از دانش آموزان اخذ شده در سطح مدارس جهرم بودیم که مروج پوچ گرایی و ایجاد شبهه های عمیق اعتقادی و خداباوری در اذهان دانش آموزان است.
این کتاب کمک آموزشی با زبانی به اصطلاح کودکانه حاوی پیام هایی است که اعتقادات دانش آموزان را هدف قرار داده و در ذهن دانش آموز ایجاد شبهه می کند .
از مطالب پوچی در این کتاب آورده شده است که می توان به این سوالات که " خدای عزیز تو چطور تونستی بدونی که خدا هستی ؟" و یا "خدای عزیز تو قصد داشتی که زرافه این شکلی باشد یا که تصادفا این شکلی شد ؟" ویا همچنین "خدای عزیز فکر می کنم دستگاه منگنه یکی از بزرگترین اختراعات تو باشد "  و نمونه هایی از این قبیل اشاره کرد . از آنجا که هیچ منبعی برای پاسخ گویی به این شبهات درنظر گرفته نشده است و اثبات و فهم این موارد برای یک دانش آموز پنجم ابتدایی بسیار سخت و دشوار است؛این مطالب هدف دار پایه های اعتقادی دانش آموزان را تضعیف خواهد کرد اثرات و کارکرد منفی آن را در سطح جامعه در سال های آینده می توان احساس کرد .

شنیده ها حاکی از آن است که این کتاب کمک درسی در سطح استان نیز توزیع شده است.

آیا مسئولین آموزش و پرورش جهرم در خواب به سر می برند؟چگونه این چنین کتابی در مدارس توزیع می شود و هیچ کدام از مسئولین اقدامی نمی کنند! آیا خودتان را به خواب زده اید؟چگونه است که برای سخنرانی یک روحانی برجسته در مدارس لازم است حتما از سوی شما مجوز صادر شود اما برای اینچنین مواردی نظارتی وجود ندارد ؟ سوالات و نقاط تاریک بسیاری در این خصوص وجود دارد که قطعا هرگونه توجیه از سوی مسئولین آموزش و پرورش غیرقابل قبول خواهد بود .
متاسفانه از موریانه های فرهنگی که به جان اعتقاداتمان افتاده اند غفلت کرده ایم و سکوت و خاموشی در برابر این حرکت خیانت به معنویت و معرفت دینی است.
از تمامی مسولین خواهشمندیم که در اسرع وقت با این موضوع قاطعانه برخورد کنند و این کتاب از سطح مدارس جمع آوری شود.
پسین جهرم منتظر پاسخ اداره آموزش و پرورش شهرستان جهرم در این باره است.

 اخبار مرتبط:

 • م ز

  • ۱۳۹۵/۹/۹ ۱۲:۴۶    

  سلام یعنی این دولت و اعوان و انصارش دارن راستی راستی تیشه به ریشه‌ی انقلاب میزنن بعد هم بدون هیچ پاسخگویی فرار می کنن

  6
  10
  • ناشناس

   • ۱۳۹۵/۹/۱۰ ۹:۴۵

   معلومه كه شما مشكل تون دولت و اعوان و انصارشه!

 • دیده بان

  • ۱۳۹۵/۹/۹ ۱۳:۱۲    

  موضوع بسیار مهم را اشاره کردید خدا خیرتان بدهد .
  بله واقعا این طور است در این چند روزه از طرف برخی آشنایان شنیده بودم که یک سری موضوعات اعتقادی منفی در سطح مدارس در حا شیوع است و لی نمی دانستم جزء متون درسی است . اخه این چه نوع تربیت دینی است با این سوالاتی که ریشه در تفکرات زنادقه و بابیت و بهاءیت و عرفانهای نوظهور دارد . امور تربیتی به حساب خودش مشغول چه بازی شده و حراست انجا به حراست از چه مشغول است . باید فکری کرد . اگر اینها جزء کتب اصلی که وای بر مدیران کلان کشور و اگر جزء کتب کمک آموزشی است که مدارس به چه مجوزی اجازه ورود این کتب را بدون بررسی به دست بچه ها صادر نموده اند

  7
  6
 • محمد

  • ۱۳۹۵/۱۱/۲۶ ۸:۴۴    

  بایدنویسنده را دعوت کرد تا توضیح دهد نه اینکه فوری داغ کرد و همه چیز را به دولت ودشمنان نسبت دادالبته شبهات زیادی درذهن جوانان موج می زند که نشانه این است که سیستم آموزش و پرورش در گذشته موفق نبوده است همین تیترهایی که در کتاب زده شده است هم اکنون مشکل ذهنی جوانان ما هست جوان ما تازه در سن 25سالگی این شبهه ها براش پیش امده چون در گذشته بهش نپرداختیم و می خواستیم همه چیز را تعبدی قبول کنه دراصول دین با استدلال و منطق باید جلو بریم تا جوان مابپذیرد شیوه آموزشی ما در گذشته باعث شده تا برخی از جوانان ما در امروز اصلا بعضی از مسلمات دینی را منکر شوند ....دوست نادانی برای دین نشویم

  0
  0

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر پسین جهرم در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا به اشخاص حقیقی یا حقوقی باشد منتشر نخواهد شد
پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد