شرح خبر
به خود می بالم که سرباز امام زمان هستم

مصاحبه ای دلنشین با مادر و خواهر شهیداسماعیل امامزاده ای:

به خود می بالم که سرباز امام زمان هستم

خبرنگار:
۲۹ دي ۱۳۹۵ - ۹:۱۰:۵۸
کدمطلب: 7657
0

پیاده روی امسال بدون اینکه کسی بفهمد به نیابت از داداش شهیدم راهی زیارت شدم وقتی برگشتم خواهرم گفت که خواب اسماعیل دیده که گفته "اربعین در کربلا بودم و در پیاده روی شرکت داشتم."

به گزارش پسین جهرم آنچه می خوانید مصاحبه ای دلنشین با مادر و خواهر شهید اسماعیل امامزاده ای از شهدای سرافراز جهرمی دوران دفاع مقدس است .

هفدهم شهریور1342 درخانواده ای سرشناس ومتمول درجهرم کودکی پا به عرصه حیات گذاشت . پدر، نام اسماعیل بر وی نهاد. از همان دوران طفولیت عشق و علاقه وافری به اهل بیت(علیهم السلام) داشت. از هفت سالگی نماز و روزه را به جا می آورد و به نماز اول وقت اهمیت زیادی قائل می شد. هنور پنجم دبستان را تمام نکرده بود که غم سنگینی فراق پدر را به دوش کشید و مسئولیت خانواده را به اتفاق برادربزرگترش ابراهیم بر عهده گرفت . عضو فعال بسیج بود و آموزش های رزمی، عقیدتی-سیاسی می داد و شب ها به گشت زنی مشغول بود. مادر اشک ریزان می گفت: اسماعیل متدین و دانا بود یک زمانی که در نزدیکی منزلمان مراسم عروسی برپابود برای اینکه آهنگ حرام نشنود داخل گوشش پنبه گذاشت و در اتاقش رابست.نسبت به حلال و حرام بسیار محتاط عمل می کرد وقتی دور از منزل بود اتفاق می افتاد که یک شبانه روز غذا نمی خورد چون از طیب بودن آن اطمینان نداشت.وقتی می خواست انفاق کند تاکید داشت که بهترین باشد.

قبولی در دانشگاه امام مهدی(عج)

هنگامی که دوستانش قبولی اسماعیل  را در دانشگاه شیراز رشته گیاه پزشکی به وی تبریک می گویند غمگین و افسرده پاسخ می دهد :

" دوستان من در قطعه شهدا در دانشگاه امام مهدی(عج) قبول شده اند."

با اسماعیل شوخی می کردم و می گفتم می خواهم بیایم دانشگاه و یکی از دخترها برایت پسند کنم.جواب می داد" تا جنگ برقرار است من زن نمی خواهم." و بالاخره داماد بهشت شد.

این گل برای تو

مادر که در طول مصاحبه با یادآوری خاطرات اشک می ریخت و آه می کشید می گفت اسماعیل به تمام معنا وقتی قدم به این دنیا گذاشت گویی فرشته و مرواریدی بی قیمت بود. وقتی می خواست وضو بگیرد به دستان رشیدش خیلی ذوق می کردم.هفت روز بعد از شهادتش در خواب از او پرسیدم: اسماعیل جان کدام قسمت از بدنت زخمی شد؟ جواب داد:" مادر جان دستانم سوخت."آری فراق اولاد سخت است جگر مادر می سوزد.اماباید به فکر دل حضرت زینب(س) هم کرد وزمانی که خبر شهادتش را شنیدم گفتم خدایا از ما قبول کن این گل برای تو.

در هجرش مرتب اشک می ریختم آرام و قرار نداشتم سه سال بعد از شهادتش به خوابم آمد و با ناراحتی گفت:"مادر چرا اینقدر گریه می کنی؟ من خودم شهادت را قبول کرده بودم." و از آن به بعد از شدت گریه هایم کاسته شد.

از روزی که به دنیا آمد عید قربان که می شد پدرش می گفت اسماعیل ما اگر قربانی شود خیلی سعادت دارد. گویی به دل پدرش هم اثر کرده بود

تافته جدا بافته

بعد از اذان، محبوبه خانم خواهر شهید با اینکه فقط با استکان آب گرم روزه اش را باز کرده بود با صدایی گرم و رسا خاطرات برادرش را بیان کرد.

اسماعیل در عین خوش تیب و خوش قیافه بودنش بسیار باحیا بود. 45 روز یکبار قرآن ختم می کرد نسبتبه حجاب بسیار حساس بود در وصیت نامه اش هم ذکر کرده خواهرم حجاب !با اینکه از نظر مالی مرفه بودیم دل به مال دنیا نمی داد و تمام فکرش دفاع از اسلام، خاک و وطن بود. اکثر اوقات وضو داشت و دائم ذکر بود یا حسین ، یا ارحم الراحمین و اذکار دعای کمیل بر لب داشت.مجالس دعای توسل ، کمیل و زیارت عاشورا در خانواده شهدا می گرفت و خودش نیز مداحی می کرد.با وجود کم سن و سال بودنش در بحبوبه انقلاب ، نوار و اعلامیه امام را پخش می کرد ودر وصیت نامه اش آمده که به خود می بالم که سرباز امام زمان هستم و تاکید داشت که پیرو خط ولایت فقیه باشید .

آخرین باری که عازم جبهه شد گفت این سری ان شاا.. به کربلا می روم . و با شهاتش به آرزوی خویش رسید. بعد از شهادتش فهمیدیم حقوقی که می گرفته را صرف فقرا می کرده و بی نهایت نسبت به نیازمندان دلسوز بود.

پیاده روی امسال بدون اینکه کسی بفهمد به نیابت از داداش شهیدم راهی زیارت شدم وقتی برگشتم خواهرم گفت که خواب اسماعیل دیده که گفته "اربعین در کربلا بودمو در پیاده روی شرکت داشتم."

خیلی دوست داشت مثل مولایمان امام حسین(ع) شهید بشود تا اینکه در 25/12/1362 درخط مقدم عملیات خیبر، خمپاره ای به سنگرش اصابت می کند و تمام اعضای بدنش قطعه قطعه شد و با همان لباس، بدو ن غسل او را به خاک سپردند.اخبار مرتبط:

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر پسین جهرم در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا به اشخاص حقیقی یا حقوقی باشد منتشر نخواهد شد
پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد