شرح خبر
خواص جامعه گرفتار اموردنيوي و اقتصادي نشوند

عضو شوراي فقهاي شوراي نگهبان::

خواص جامعه گرفتار اموردنيوي و اقتصادي نشوند

خبرنگار:
۱۳ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۹:۳۹
کدمطلب: 8527
0

عضو شوراي فقهاي شوراي نگهبان گفت:صلاح کل جامعه وابسته صلاح خواص است بنابراين اين افراد نباید گرفتار امور دنیوی شوند.

ه گزارش پسین جهرم, مهدي شب زنده دار عضو شوراي فقهاي شوراي نگهبان در جلسه شوراي فرهنگي گفت: علل و انحطاط يك جامعه از قشر از خاص و عام تشكيل شده است صلاح و انحطاط بخش عام به صلاح و انحطاط بخش خاص وابسته است.


وي با اشاره به اينكه به گفته امیرمومنان اگر خواص جامعه 5 طایفه روحانیون، دانشمندان، تجار، نیروهای مسلح و حکام اصلح و زاهد باشند میتوانیم جامعه ای رو به پیشرفت داشته باشم، افزود: اين اقشار 5 رکن اصلی شورای فرهنگی هستند و رفتار های هر یک از این خواص به هم وابسته است.

 

عضور فقهاي شوراي نگهبان افزود:اقتصاد مقاومتی زمانی شکل میگیرد که این 5 گروه خاص در مسیر درست قدم بر دارند.


ايت الله شب زنده دار تاكيد كرد:صلاح کل جامعه وابسته صلاح خواص است بنابراين اين افراد نباید گرفتار امور وسوسه انگيز دنیوی بخصوص امور اقتصادی شوند.

 

وي با انتقاد به عده اي از خواص جامعه،‌ تصريح كرد:متاسفانه بعضی از روشنفکران که اسم روشنگری و روشنفکری بر روی خودشان گذاشته اند در اقتصاد مردم مانده ايد چگونه چنين ادعايي مي كنيد.

ايت الله لطف الله دژکام امام جمعه جهرم نيز بااشاره به سخن مقام معظم رهبری، گفت: جامعه ما بایستی به سمت تمدن نوین اسلامی پیش رود و جامعه ای که به دستورات قران کریم عمل کند نتیجه آن تمدن اسلامی است.اخبار مرتبط:

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر پسین جهرم در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا به اشخاص حقیقی یا حقوقی باشد منتشر نخواهد شد
پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد