شرح خبر
جدال های سیاسی در شورای شهر نباید جایگاهی داشته باشند

بیات پور ::

جدال های سیاسی در شورای شهر نباید جایگاهی داشته باشند

خبرنگار:
۱۹ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۳:۴۰
کدمطلب: 8543
0

مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری فارس گفت: هدف شوراها برقراری آرامش و آسایش مردم و پیش بردن توسعه در مسیر فرهنگ ،اقتصاد و اجتماع است .

به گزارش پسین جهرم ، علیرضا بیات پور مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری فارس در دوره  دو روزه آموزشی منتخبین پنجمین شوراهای اسلامی شهرهای شرق استان فارس که به میزبانی شهرستان جهرم از صبح امروز در تالار فردوسی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد گفت : شوراها از ارکان اصلی تصمیم گیری در کشور هستند و نظارت شورا بر شهرداری از نوع دموکراتیک است .وجود رفتارهای سست و اختلاف انگیز سیاسی در شورا پذیرفته نیست .

وی درباره برگزاری دوره های آموزشی شوراهای فارس گفت: اعضای منتخب شورا در استان فارس 540 نفر  اند که برای برگزاری این دوره های آموزشی ، شورا های استان را به 10 منطقه تقسیم کرده ایم .

بیات پور افزود : این دوره های آموزشی از شهرستان های آباده ، لامرد و لار شروع شده و اکنون در  شهرستان جهرم در حال برگزاری است . در هفته آینده نیز در شهرستان های داراب  ، استهبان ، کازرون ، فیروز آباد و شیراز دوره های آموزشی برگزار می شود.

مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری فارس تصریح کرد: این جلسات  آموزشی  به همین چند دوره کوتاه ختم نمی شود بلکه تا پایان دوره پنجم شوراها در جهت پیشبرد برنامه های شوراها ادامه دارد.

حسین نعمتی رئیس شورای اسلامی استان فارس با اشاره به اهداف انقلاب اسلامی ایران که هدف آن رسیدن به چهار استقلال در کشور است بیان کرد: اکنون بعد از 39 سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران ، به استقلال کامل سیاسی و نظامی رسیده ایم اما باید به استقلال کامل فرهنگی و اقتصادی نیز برسیم .

وی گفت: باید از اقدام های بی اولویت پرهیز کنیم و بیت المال را صرف امور بی مورد نکنیم. تولید ثروت از اهداف اصلی برنامه شورا ها باشد.

نعمتی خاطرنشان شد :بیش از 8 هزار نفر عضو شورا در استان داریم که استان را باید در مسیر توسعه فرهنگی ، اقتصادی و اجتماعی قرار دهند.

علیرضا صحرائیان معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان جهرم نیز در سخنانی با اشاره به عملکرد و نظارت شورا بر مجموعه شهرداری  گفت: شوراها باید در جهت قوی شدن و توسعه شهری قدم بردارند و نظارت آنها بر شهرداری از نوع  حمایت باشد و نه تضعیف .اخبار مرتبط:

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر پسین جهرم در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا به اشخاص حقیقی یا حقوقی باشد منتشر نخواهد شد
پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد