شرح خبر
شهردار جهرم : در چهارسال گذشته 760 میلیارد ریال در پروژه های عمرانی شهرداری هزینه شده است

:

شهردار جهرم : در چهارسال گذشته 760 میلیارد ریال در پروژه های عمرانی شهرداری هزینه شده است

خبرنگار:
۲۴ تير ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۰:۴۱
کدمطلب: 8585
0

قزلی شهردار جهرم گفت : حد فاصل سال های 92 تا 95 ، هفتاد و شش میلیارد تومان صرف پروژه های عمرانی شهرداری شده است .

به گزارش پسین جهرم سیاوش قزلی شهردار جهرم با بيان اين مطلب كه حد فاصل سال های ۹۲ تا ۹۵ هفتاد و شش  ميليارد تومان صرف پروژه های عمرانی شده است ، گفت : توفيق آن را داشته ايم كه بودجه ۱۱ ميليارد تومانی شهرداری در سال ۹۲ را به ۳۳ ميليارد تومان در سال های ۹۴ و ۹۵ ارتقاء دهيم و در كنار آن مبلغ پنج ميليارد تومان نيز جهت بودجه سازمان های وابسته به شهرداری همچون آتش نشاني ، اتوبوسرانی ، تاكسی رانی و فضای سبز اختصاص دهیم .

قزلی خاطرنشان کرد : بايد بگوئيم كه سال های ۹۲ تا ۹۴ اوج عملكرد فعاليت های عمرانی شهرداری جهرم بوده است به نحوی كه در سال ۹۲ بودجه شهرداری جهرم اعم از جاري و عمرانی ۱۲ ميليارد تومان در نظر گرفته شد و این درحالی است كه در همين سال ۱۴ ميليارد تومان صرف فعاليت های عمرانی شده است . 

شهردار جهرم افزود : در سال ۹۳  بودجه شهرداری بيست ميليارد تومان بود كه حدود ۲۴ ميليارد تومان فعاليت های عمرانی انجام شد و درسال هاي ۹۴ و ۹۵ نيز به ترتيب حدود ۲۲ ميليارد تومان و ۱۶/۵ ميليارد تومان هزينه فعاليت هاي عمراني شهرداری بوده است .

وی با اشاره به ماده ۶۸ آئین نامه مالی شهرداری ها که  می بایست ۴۰% کل بودجه صرف هزینه های عمرانی و ۶۰% صرف هزینه های جاری شود اظهار داشت : هزینه کرد شهرداری در بخش عمرانی بسيار بالاتر از حد استاندارد بوده است به نحوی كه در سال ۹۲ ، هفتاد و هفت درصد از كل وصولی بودجه شهرداري به اجراي پروژه های عمراني اختصاص یافته و ۲۳% صرف بودجه جاری شده است . در سال ۹۳ نيز ۸۵ % از كل بودجه شهرداري صرف پروژه های عمراني و ۱۵ % در امور جاري هزینه شده است . همچنين در سال ۹۴ نيز ۷۶% در آمد شهرداري صرف پروژه هاي عمراني و در سال ۹۵ كه درآمد شهرداري كاهش چشمگيري داشته حدود ۶۶% وصولي بودجه شهرداری صرف فعاليت های عمرانی شده است . 

قزلی یادآور شد : اين آمار بيانگر رويكرد شهرداری جهرم به امر توسعه شهري و اجراي پروژه های عمرانی علي رغم مشكلات مالی بوده است . 

شهردار جهرم در پايان دليل افزايش در هزينه های جاری شهرداری را ارتقاء ميزان حقوق و دستمزد پرسنل و اجرای طرح طبقه بندی مشاغل عنوان كرد و افزود : هزينه های جمع آوری پسماند و خدمات شهری و فضای سبز را نيز به دلايل افزايش هزينه های جاری بايد به آن اضافه کرد كه اين موضوع مشكلات عديده ای به همراه داشته به نحوي كه هزينه های جاری از ۳/۷ ميليارد تومان در سال ۹۱ به ۱۱/۵ ميليارد تومان در سال ۹۵ افزايش يافته است .اخبار مرتبط:

 • جهرمی

  • ۱۳۹۶/۵/۱۰ ۱۸:۰۴    

  آقای دکترقزلی 1شخص کاملا سالم ازنقطه نظر اقتصادی ومرد عمل با چشم اندازی وسیع وگسترده میباشند
  و حامی مستضعفان و شخصی خیر و نیکوکار و کارراه انداز میباشند
  انتخاب شهردار بعدی مجددا جناب آقای دکترقزلی جهرمی

  13
  0

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر پسین جهرم در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا به اشخاص حقیقی یا حقوقی باشد منتشر نخواهد شد
پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد