شرح خبر
فرهنگ میدان بازی های سیاسی نیست/انجمن های فعال حمایت می شوند

معاون حقوقی ، امور مجلس و استانهای وزیر ارشاد در جهرم ::

فرهنگ میدان بازی های سیاسی نیست/انجمن های فعال حمایت می شوند

خبرنگار:
۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۹:۰۸
کدمطلب: 8714
0

معاون حقوقی ، امور مجلس و استان های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از حمایت انجمن ها و کانون های مساجد و روستاها ی فعال شهرستان جهرم خبر داد .

به گزارش پسین جهرم سید هادی حسینی معاون حقوقی ، امور مجلس و استان های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع فرهیختگان و هنرمندان شهرستان جهرم با اشاره به اینکه جامعه ایران مبتنی بر فرهنگی غنی است و جهان ایران را با چهره ای فرهنگی می شناسند گفت : در سالیان گذشته حوزه ی فرهنگ مظلوم واقع شده و به این مقوله در کشور توجه چندانی نشده است و زمانی به سراغ فرهنگ می رفتیم که دیگر کفگیر بودجه به ته دیگ خورده بود . اما می توان با برنامه ریزی صحیح از این وضعیت خارج شد و به اعتلای فرهنگی دست پیدا کرد .

معاون حقوقی ، امور مجلس و استان های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره اینکه باید اندوخته ای را برای آیندگان به جای بگذاریم بیان داشت : باید با توجه به ظرفیت های مناطق مختلف کشور اولویت بندی ها صورت گیرد تا بتوانیم آن را محقق کنیم .

وی با اشاره به پیشینه هنر در جهرم خاطرنشان کرد : با توجه به قدمت هنر در جهرم و نام‌آوران هنرمند این شهر  نیاز است که جهرم در حوزه هنر در یک یا دو  رشته برجسته شود و همه زیر پرچم آن به یک سمت کشیده شوند.

حسینی افزود : این به معنای تعطیلی سایر رشته ها نیست اما برای شاخص شدن و برجسته شدن در سطح ملی نمی توان تمرکز فعالیت ها را به چندین رشته مختلف معطوف کرد .

وی اظهارداشت : حمایت‌هایی باید برای انجمن‌های رسمی و فعال و همین طور کانون‌های مساجد شهری و روستایی شکل گیرد به همین منظور برای انجمن‌های هنری شهرستان جهرم جداگانه 5 میلیون و برای کانون‌های مساجد روستایی تا سقف یک میلیون تومان کمک در نظر گرفته شده است . 

معاون امور حقوقی وزارت ارشاد گفت: فرهنگ میدان بازی سیاسی نیست و نباید آن را سیاسی کرد.اخبار مرتبط:

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر پسین جهرم در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا به اشخاص حقیقی یا حقوقی باشد منتشر نخواهد شد
پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد