شرح خبر
مشکلات انجمن های صنفی شهرستان جهرم مورد بررسی قرار گرفت

رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت جهرم خبر داد ؛:

مشکلات انجمن های صنفی شهرستان جهرم مورد بررسی قرار گرفت

خبرنگار:
۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۳:۵۶:۲۹
کدمطلب: 8733
0

رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان جهرم از برگزاری جلسه ای پیرامون مسائل و مشکلات اتحادیه های صنفی در شهرستان جهرم خبر داد.

به گزارش پسین جهرم محمد دانش نیا رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان جهرم با بیان این مطلب که با توجه به مشکلات عدیده ای که در اتحادیه های صنفی این شهرستان وجود داشت و نیاز به همکاری اعضای هیئت مدیره  و بازرسین اتحادیه های صنفی در امورات صنفی و مردم احساس می شد گفت : جلسه ای در این خصوص برگزار شد که در این جلسه ابتدا رئیس اتاق اصناف ضمن عرض خوش آمدگویی و تبریک به مناسبت میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) سین برنامه را اعلام کرد .

در ادامه مجتبی قدیمی مسؤول بسیج اصناف شهرستان بیان داشت : باتوجه به اینکه عدم بازرسی و نظارت از واحدهای صنفی توسط بازرسان اتحادیه ها یکی از دلایل اصلی بروز معضلات و مشکلات واحدهای صنفی در تمام زمینه هاست ، پیشنهاد می شود جهت کاهش این مشکلات ، بازرسان اتحادیه ها طی چندین نوبت واحدهای صنفی تحت پوشش را جهت برقراری جلسه دعوت و اعضا را در جریان جدیدترین قوانین و مقررات صنفی قرار داده و به نوعی با ایشان اتمام حجت نمایند.

وی در ادامه اظهار داشت : هر چند در کلاس های بدو ورود پروانه کسب تمام موارد به متقاضیان تذکر داد می شود اما پس از مدتی این موارد و تذکرات فراموش می شود و به تبع آن منجر به بروز تخلفات مختلف می شود . لذا برگزاری اینگونه جلسات و یاد آوری مطالب مختلف صنفی ضروری به نظر می رسد و نهایتاً منجر به کاهش تخلفات و آسیب های صنفی خواهد شد .

قدیمی با اشاره اینکه ادغام اتحادیه های مختلف و ناهمگون دریک اتحادیه معضل بزرگی است در پایان از کلیه اتحادیه ها به لطف کسب رتبه اول کشوری بسیج اصناف استان تقدیر و تشکر کرد .

 در ادامه دانش نیا رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان جهرم یادآور شد: در این جلسه سعی شد مسائل و موارد قانون نظام صنفی خصوصا وظایف بازرسین ، تشکیل کمیسیون های پنج گانه ، شناسایی واحدهای فاقد پروانه کسب و پایش پروانه کسب های منقضی شده مورد توجه و بررسی بیشتری قرار گیرد.

ارجمند ، رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی نیز ضمن تقدیر و تشکر از حضور هیئت رئیسه و بازرسان اتحادیه های صنفی حاضر در جلسه و تبریک به مناسبت ولادت کریمه اهل بیت حضرت معصومه (س) در راستای همکاری بازرسان اتحادیه با توجه به شرح وظایف محوله که در بند ب و ج ماده 1 به آن اشاره شده است خواستار تعامل بیشتر با دایره اماکن انتظامی و شناسایی واحدهای بدون پروانه کسب و واحدهای صنفی که تداخل صنفی دارند، شد .

وی  با اشاره به اینکه بیشترین دغدغه مسئولین شهرستان و نارضایتی شهروندان درخصوص عدم درج قیمت کالا ها در واحدهای صنفی و عدم رعایت شئونات اسلامی توسط متصدیان و فروشندگان است گفت :درخصوص بازرسی از منازلی که اقدام به فعالیت در قالب واحد صنفی می کنند نیاز است دستور قضایی جهت بازرسی اخذ شود .

ارجمند خاطرنشان شد : انشاالله با تعامل بیشتر بازرسان اتحادیه ها با دایره اماکن شاهد پویایی هر چه بیشتر واحدهای صنفی در سطح شهرستان باشیم و دایره نظارت بر اماکن آمادگی کامل در جهت همکاری با بازرسان محترم را دارد .اخبار مرتبط:

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر پسین جهرم در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا به اشخاص حقیقی یا حقوقی باشد منتشر نخواهد شد
پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد