شرح خبر
سلسله جلسات آموزشی مشاوره‌ای انجمن ام اس شهرستان جهرم برگزار شد

:

سلسله جلسات آموزشی مشاوره‌ای انجمن ام اس شهرستان جهرم برگزار شد

خبرنگار:
۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۴:۳۳:۱۵
کدمطلب: 8735
0

جلسه این ماه انجمن ام اس شهرستان جهرم مشاوره روانپزشکی بود که با سخنرانی دکتر لیلا مصلی‌نژاد از دانشگاه علوم پزشکی جهرم و استقبال بیماران عضو این انجمن برگزار شد .

به گزارش پسین جهرم کامبیز سهرابی مدیرعامل انجمن ام اس شهرستان جهرم با اشاره به برگزاری سلسله جلسات ماهانه این انجمن گفت : جلسه این ماه مشاوره روانپزشکی بود که با سخنرانی دکتر لیلا مصلی‌نژاد از دانشگاه علوم پزشکی جهرم و استقبال بیماران عضو انجمن ام اس در محل سالن آموزش انجمن برگزار شد .

وی افزود : موضوع این جلسه چگونگی کنار آمدن بیماران با بیماری خود و ادامه دادن روال عادی زندگی بود که پس از سخنان دکتر مصلی نژاد به سؤالات بیماران در این زمینه پاسخ داده شد .

گفتنی است انجمن حمایت از بیماران ام اس شهرستان جهرم  در راستای امید‌بخشی و آموزش به بیماران ام اس جلساتی را به صورت ماهانه و با موضوعات مختلف از جمله امید درمانی، روانشانسی، روانپزشکی، مشاوره و... برای بیماران عضو انجمن و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی جهرم برگزار می‌کند.

علیرضا صحرائیان فرماندار ویژه جهرم نیز پیش از این با تاکید بر حمایت خیران از انجمن های حامی بیماران خاص گفته بود : تجهیزات مورد نیاز انجمن ام اس در جهرم مهیا نیست .

وی خاطرنشان شده بود : تلاش های بسیاری در امر افتتاح ساختمان مستقل این انجمن انجام شد اما تجهیزات مورد نیاز هنوز فراهم نشده که نیازمند مشارکت مالی توسط خیران است.

صحرائیان با اشاره به اینکه حمایت از بیماران مبتلا به ام اس نیازمند مشارکت خیران و مسئولان دولتی است، یادآور شده بود : باید برای این بیماران تمهیداتی خاص اندیشیده شود و حمایت از آنها نیازمند مشارکت همگانی است.

معاون استاندار فارس بر ضرورت رسیدگی بیش از پیش به مشکلات بیماران خاص تاکید کرده و گفته بود: حمایت های مالی، عاطفی و درمانی نقش موثری در بهبود و ارتقاء سلامتی این قشر دارد.

 فرماندار ویژه جهرم اظهاد داشته بود : انجمن ام اس از لحاظ مختلف خدمات مشاوره ‌ای، ورزشی، درمانی، دارویی، مالی و غیره از این بیماران حمایت می ‌کند اما ورود خیران در این زمینه نیاز است.

 اخبار مرتبط:

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر پسین جهرم در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا به اشخاص حقیقی یا حقوقی باشد منتشر نخواهد شد
پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد