شرح خبر
تشدید نظارت ها بر عرضه فراورده های طبیعی ،سنتی و مکمل/ عطاری ها مجاز به فروش داروهای گیاهی نيستند

توسط معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی جهرم صورت می گیرد ::

تشدید نظارت ها بر عرضه فراورده های طبیعی ،سنتی و مکمل/ عطاری ها مجاز به فروش داروهای گیاهی نيستند

خبرنگار:
۱۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۹:۴۶:۲۲
کدمطلب: 8771
0

مدیر اداره نظارت بر فراورده های طبیعی، سنتی و مکمل خبر داد : طبق دستورالعمل سازمان غذا و دارو، واحد اداره نظارت بر فراورده های طبیعی، سنتی و مکمل در معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی جهرم تشکیل شد .

به گزارش پسین جهرم ، افروز جعفرنيا مدیر اداره نظارت بر فراورده های طبیعی، سنتی و مکمل با اشاره به راه اندازی این واحد نظارتی در دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: مهم ترین وظیفه این اداره ، بازرسی و نظارت بر عطاری ها، مراکز فروش و عرضه مکمل های غذایی و ورزشی، همکاری با سازمان غذا و دارو در خصوص بررسی صدور مجوز بسته بندی ، تولید ، واردات داروهای گیاهی و سایر فراورده های طبیعی ، سنتی و مکمل است.

وی با بیان اينكه که عطاری ها تنها مجاز به فروش گیاهان دارویی بوده و حق عرضه و فروش داروهای گیاهی را ندارند، افزود : در حال حاضر نظارت،بازرسی و آموزش عطاری ها در صدر فعالیت های این اداره قرار گرفته که در این زمینه حدود 40 عطاری در شهرستان جهرم مورد بازرسی و کنترل قرار گرفته است.

جعفرنیا عنوان کرد: بسیاری از کپسول های گیاهی ، پودرها و معجون دست ساز حاوی محتویات نامشخص و خطرناک بوده که با نام فریبنده گیاهی بدون عارضه بسیاری از مشتریان را درگیر عوارض جبران ناپذیر خود می کند.

مدیر اداره نظارت بر فراورده های طبیعی، سنتی و مکمل راه تهیه داروهای گیاهی را داروخانه و طبق تجویز پزشک دانست و خاطرنشان کرد : برنامه های آموزشی مختلفی برای عطاری ها ، باشگاه های ورزشی و آحاد مختلف جامعه و همچنین اطلاع رسانی از طریق رسانه در دست تدوین است و مردم می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را از طریق شماره 54345045 اعلام و یا با شماره 09377429973 از طریق شبکه های مجازی گزارش دهند.اخبار مرتبط:

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر پسین جهرم در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا به اشخاص حقیقی یا حقوقی باشد منتشر نخواهد شد
پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد