شرح خبر
اتباع غیرایرانی علیه بیماری هپاتیت ب واکسینه می شوند

:

اتباع غیرایرانی علیه بیماری هپاتیت ب واکسینه می شوند

خبرنگار:
۱۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۷:۴۲
کدمطلب: 8774
0

معاون فنی و مسئول برنامه اتباع معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم از واکسیناسیون اتباع غیرایرانی علیه بیماری هپاتیت ب در جهرم خبر داد.

به گزارش پسین جهرم دکتر شاپور شادمند معاون فنی و مسئول برنامه اتباع معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به واکسینه شدن اتباع غیر ایرانی علیه بیماری هپاتیت ب گفت: پیرو ابلاغیه وزارت بهداشت، در راستای برنامه جامع حذف هپاتیت در کشور و با توجه به شیوع بالای این بیماری در جمعیت اتباع غیرایرانی مجاز و غیرمجاز مقرر گردید گروه سنی زیر 40 سال این جمعیت در سراسر شهرستان واکسینه شوند.

وی افزود : بر اساس هماهنگی های صورت گرفته، در سطح شهر افراد با حضور در پایگاه بهداشتی درمانی فجر که ویژه اتباع غیر ایرانی است واکسینه می شوند و در روستاها نیز همکاران مراکز و خانه های بهداشت پیگیر انجام برنامه خواهند بود.

دکتر شادمند بیان داشت : برای اجرای طرح ملزومات مورد نیاز از قبیل واکسن، دفاتر، کارت و ... برآورد و تامین شده است که از 21 مردادماه شاهد شروع برنامه خواهیم بود.

معاون فنی و مسئول برنامه اتباع معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم خاطرنشان کرد : پیش بینی می شود حدود 5000 تبعه خارجی جهت واکسیناسیون به پایگاه فجر و مراکز بهداشتی درمانی شهرستان مراجعه کنند.اخبار مرتبط:

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر پسین جهرم در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا به اشخاص حقیقی یا حقوقی باشد منتشر نخواهد شد
پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد