شرح خبر
اولین کلینیک سیار دندانپزشکی در یکی از روستاهای محروم جهرم افتتاح شد

:

اولین کلینیک سیار دندانپزشکی در یکی از روستاهای محروم جهرم افتتاح شد

خبرنگار:
۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۷:۵۲
کدمطلب: 8847
0

کلینیک سیار دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی جهرم در روستای محروم صادق آباد از توابع بخش مرکزی شهرستان جهرم افتتاح شد.

به گزارش پسین جهرم کلینیک سیار دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی  جهرم صبح امروز در روستای محروم صادق آباد از توابع بخش مرکزی شهرستان جهرم افتتاح شد.

دکتر محمد رحمانیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم در حاشیه این افتتاح اظهار داشت: این کلینیک خدمات سطح یک و دو دندانپزشکی را بصورت رایگان به گروه های هدف که کودکان و دانش آموزان زیر 14 سال در مناطق محروم ،صعب العبور و عشایری است ارائه می دهد.

وی افزود : از اهداف بعدی ما ارائه خدمات دندانپزشکی به مادران باردار، مادران شیرده و گروه سالمندان است. 

رحمانیان با اشاره به اینکه 276 میلیون تومان اعتبار برای کلینیک سیار دندانپزشکی اختصاص داده شده است ، بیان داشت : از آغاز طرح تحول نظام سلامت تا کنون در بخش بهداشت سلامت دهان و دندان در شهرستان جهرم 3 میلیارد تومان هزینه انجام شده است.

وی با اشاره به فعالیت کاری دندانپزشکان در کلینیک سیار دندان پزشکی گفت: با توجه به جدول کاری و زمان بندی که برای دندان پزشکان در نظر گرفته شده است ، 200 روز کار فعال در سال دارندکه امیدوار هستیم با همکاری دندانپزشکان در حوزه دانشگاه و بخش خصوصی این عدد را به 300 روز کار فعال برسانیم. 

گفتنی است  18 مرکز روستایی در جهرم  دارای یونیت ثابت دندان پزشکی هستند که با افتتاح این کلینیک سیار دندانپزشکی و احتساب یک دستگاه آمبولانس سیار دندانپزشکی موجود از قبل، امکان خدمات رسانی به تمامی مناطق محروم شهرستان فراهم شده است.

در حال حاضر 18 دندانپزشک از دانشگاه علوم پزشکی و 2 داوطلب دندانپزشک از بخش خصوصی آماده ارائه خدمت به مردم در مناطق محروم هستند .اخبار مرتبط:

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر پسین جهرم در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا به اشخاص حقیقی یا حقوقی باشد منتشر نخواهد شد
پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد