شرح خبر
جاماندگان اربعین مهیای برپایی عزاداری اباعبدالله شوند / آمریکا در راس استکبار جهانی قرار دارد / رسانه ها از سطحی نگری در اطلاع رسانی ها دوری کنند

خطیب جمعه جهرم ::

جاماندگان اربعین مهیای برپایی عزاداری اباعبدالله شوند / آمریکا در راس استکبار جهانی قرار دارد / رسانه ها از سطحی نگری در اطلاع رسانی ها دوری کنند

خبرنگار:
۱۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۶:۲۰
کدمطلب: 9040
0

آیت الله دژکام گفت : این حرکت عظیم مردمی نمایشی از قدرت دین در روزگاری است که حکومت های غیراخلاقی و غیر دینی در دنیا رواج پیدا کرده است .

به گزارش پسین جهرم آیت الله لطف الله دژکام امام جمعه ی جهرم در خطبه های امروز نماز عبادی و سیاسی جمعه ی این شهر با اشاره به فرا رسیدن اربعین حسینی گفت : حرکت بسیار پویا و تاثیر گذاری در سطح جهان تشییع به راه افتاده است که بزرگترین اجتماع دینی در عالم است .

آیت الله دژکام این حرکت عظیم مردمی را نمایشی از قدرت دین در روزگاری که حکومت های غیراخلاقی و غیر دینی در دنیا رواج پیدا کرده است دانست و خاطرنشان شد : جاماندگان سفر اربعین هم قدم با زائران اباعبدالله الحسین علیه السلام برای عزاداری و به راه انداختن هیئات عزاداری برنامه ریزی مناسبی داشته باشند تا مشخص شود جهان تشییع به احترام خون امام حسین علیه السلام یکپارچه به حرکت در آمده است .

وی در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به روز فرهنگ عمومی ضمن گلایه از سطحی نگری رسانه ها در انعکاس اخبار و اطلاع رسانی ها بیان داشت : علاوه بر آنکه باید تعریف مشخصی از فرهنگ عمومی داشته باشیم باید بدانیم شورای فرهنگ عمومی یک سازمان نیست . نقش شورا ، مشورت دادن است و ذهنیت اشتباهی در جامعه شکل گرفته است که شورای فرهنگ عمومی را متولی اصلی برخی بی سروسامانی ها می دانند درصورتی که اینگونه نیست .

خطیب جمعه ی جهرم در ادامه با اشاره به 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی تاکید کرد : در مبارزه با استکبار با تمامی مستکبران رو به رو هستیم نه تنها با آمریکا . آمریکا در راس استکبار جهانی قرار دارد و اسرائیل غده ی سرطانی این استکبار است . فریاد می زنیم که هم اسرائیل باید از روی این زمین محو شود و هم آمریکا باید سرجای خودش بنشیند .

آیت الله دژکام افزود :نوجوانان ما باید در این راه بیش از این نقش آفرینی کنند و به همه ی دنیا اثبات کنند که نسل دوم و سوم انقلاب اسلامی همچون نسل اول همان فکر و منطق مبارزه با استکبار را می فهمد و پای آن استاده و از آن دفاع می کند .اخبار مرتبط:

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر پسین جهرم در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا به اشخاص حقیقی یا حقوقی باشد منتشر نخواهد شد
پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد