شرح خبر
مانور سراسری زلزله در مدارس جهرم اجرا شد

در راستای حفظ آمادگی در مواقع بحرانی ؛:

مانور سراسری زلزله در مدارس جهرم اجرا شد

خبرنگار:
۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۹:۵۷
کدمطلب: 9185
0

همزمان با سراسر کشور آیین نمادین مانور زلزله در مدارس جهرم برگزار شد .

به گزارش پسین جهرم آیین نمادین مانور سراسری زلزله همزمان با سراسر کشور در مدارس بخش های مختلف شهرستان جهرم از جمله مرکزی ، خفر ، سیمکان و کردیان برگزار شد .

در این مانور نمادین دانش آموزان با به صدا در آمدن آژیر زلزله فرضی ، با چگونگی  پناه گیری، خروج به موقع و درست ، هنگام زلزله از کلاسها و مستقر شدن در مکان های امن آشنا شدند. 

دانش آموزان در این مانور بلافاصله به فضاهای باز، محوطه حیاط ، زیر میزها، نیمکت ها و صندلی ها، چارچوب درها و دیگر مناطق امن مدرسه پناه بردند و مجروحان فرضی زلزله نیز توسط گروه های امداد با استفاده از وسایل ایمنی به داخل چادر های بیمارستانهای صحرایی فرضی مستقر در مدرسه منتقل شدند.

عبدالله نورزاد رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان جهرم با اشاره به وقوع زلزله در غرب کشور و ضرورت برگزاری مانورهای زلزله هدف از برگزاری این مانور را آموزش دانش آموزان به عنوان سفیران سلامت هر خانواده عنوان کرد و گفت: با اجرای مانورهای این چنینی در مدارس و ارائه آموزش های لازم به دانش آموزان می توان تا حد زیادی از وقوع خسارت های جانی و مالی در حوادث غیرمترقبه پیشگیری کرد.

خسرو خوشرونیا رئیس اداره آموزش و پرورش خفر در حاشه این مانور در جمع دانش آموزان اظهار داشت: با توجه به زلزله خیز بودن کشور ایران ، اهتمام به امر آموزش و فراگیری نکات امدادی در قبل ، حین و پس از وقوع زلزله برای کل جامعه و دانش آموزان ضروری است. 

خوشرونیا هدف از اجرای این مانور را کاهش خسارات جانی و مالی ناشی از زلزله با ارتقاء فرهنگ ایمنی و مقاوم سازی بیان کرد و افزود: ایجاد و ارتقاء مهارت های فردی و جمعی ، واکنش صحیح و سریع در برابر زلزله و استفاده کاربردی و عملی از آموخته های نظری دانش آموزان از دیگر اهداف برگزاری مانور زلزله در مدارس است . 

در این مانور دانش آموزان با امداد و نجات، حمل مصدوم، اطفای حریق، خروج اضطراری و پناه گیری آشنا شدند.اخبار مرتبط:

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر پسین جهرم در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا به اشخاص حقیقی یا حقوقی باشد منتشر نخواهد شد
پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد