شرح خبر
توسعه بخش اتفاقات بیمارستان پیمانیه جهرم خدمتی در راستای بهبود کیفیت خدمات درمانی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم مطرح کرد ::

توسعه بخش اتفاقات بیمارستان پیمانیه جهرم خدمتی در راستای بهبود کیفیت خدمات درمانی

خبرنگار:
۱۱ دي ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۰:۴۴
کدمطلب: 9411
0

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت : فضای جدید اتفاقات بیمارستان پیمانیه با اعتبار دو میلیارد و 500 میلیون تومان از محل اعتبارات طرح تحول نظام سلامت اخذ و ساخته شده است و به زودی به دست وزیر بهداشت افتتاح خواهد شد.

اتفاقات بیمارستان یکی از حساس ترین بخش های بیمارستان به حساب می آید و می توان گفت خط مقدم بیمارستان است.  ارائه خدمات درماني با كيفيت، در بخش اتفاقات نشان از بالا بودن استاندارد يك بيمارستان است. در راستای طرح تحول نظام سلامت اتفاقات بیمارستان پیمانیه جهرم توسعه یافته و این نقطه عطفی است در بهبود كيفيت خدمات درماني در شهرستان جهرم.

دکتر محمد رحمانیان رئیس دانشگاه با بيان اين مطلب كه زیر ساخت اتفاقات بیمارستان پیمانیه جهرم در شأن مردم این شهرستان نبود اظهار داشت:  به این نتیجه رسیدیم که وسعتی در اتفاقات بیمارستان پیمانیه صورت گیرد که با کمک های وزارتخانه در حال انجام شدن است.

وی عنوان کرد:  اورژانس جدید بیمارستان در فضای 1200 متر زیر بنا در حال تکمیل است و همراه با 30 تخت استاندارد،اتاق عمل،اتاق اسکرین مناسب و دو اتاق احیا قلبی،ریوی و تنفسی (CPR) است که همزمان سه مصدوم را مي توان احیا کرد. 

یکی از پرستاران بخش اتفاقات پيمانيه مي گويد:« حجم زياد بيماران در روزهاي آخر هفته بسيار زياد است و به دليل كمبود تخت و فضاي محدود پاسخگوي نياز هاي بيماران نيستيم و تعدادي از بيماران را در راهرو بستري مي كنيم»

دكتر قهرمان بمانا معاون درمان دانشگاه با اشاره به حجم زياد مراجعه كنندگان به بيمارستان پيمانيه گفت :  روزانه 500  نفر به بیمارستان مراجعه می کنند كه از اين تعداد 300 نفر سرپايي درمان و 200 نفر در اتفاقات بستري مي شوند. متاسفانه فضای بخش اتفاقات محدود و پاسخگوی نیاز های بیماران نیست. 

وی با بیان اینکه اورژانس جدید بر اساس استاندار های دقیق و با معیار های مدیریت اورژانس ساخته شده است یادآور شد : با توجه به بازدید هاي بسیار از بیمارستان های سطح کشور یقین دارم این بخش اورژانس یکی از بهترین اورژانس های کشور خواهد بود و با تجهيز شدن آن تمام مشكلات فعلي برطرف مي گردد.

دکتر مهدي مصلي نژاد معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه نیز با اشاره به حفظ حريم بيماران در فضاي جديد اورژانس بيمارستان پيمانيه گفت:  حفظ حریم بیماران بسيار مهم است كه فضای سه متر مربع برای هر تخت درنظر گرفته شده است و بخش ويژه اتفاقات جديد كه احياي قلبی،ريوی و تنفسی (CPR) مي باشد در فضاي 20 متر مربع ساخته شده است.

وي در ادامه افزود: فضای جدید اتفاقات بیمارستان پیمانیه با اعتبار دو میلیارد و 500 میلیون تومان از محل اعتبارات طرح تحول نظام سلامت اخذ و ساخته شده است . تجهیزات مناسب و به روز  از سوی وزارت بهداشت داده مي شود  و به زودی به دست وزیر بهداشت افتتاح خواهد شد.اخبار مرتبط:

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر پسین جهرم در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا به اشخاص حقیقی یا حقوقی باشد منتشر نخواهد شد
پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد