شرح خبر
چوب حراج متولیان بر تن میراث فرهنگی/صنعت گردشگری در جهرم مغفول مانده است

انتقاد شدید فرماندار جهرم از عملکرد اداره میراث فرهنگی و گردشگری:

چوب حراج متولیان بر تن میراث فرهنگی/صنعت گردشگری در جهرم مغفول مانده است

خبرنگار:
۱۳ دي ۱۳۹۶ - ۰:۱۸:۲۵
کدمطلب: 9424
0

فرماندار ویزه جهرم گفت : ۲ سال پیاپی یک میلیارد ریال از اعتبارات توازن منطقه‌ای ماده ۱۸۰ در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان به منظور حفظ و احیای میراث فرهنگی مصوب کردیم اما هیچ اعتباری اختصاص نیافت.

به گزارش پسین جهرم علیرضا صحرائیان معاون استاندار و فرماندار ویژه جهرم روزگذشته در جلسه هماهنگی برگزاری همایش جایگاه جهرم در توسعه گردشگری پایدار با انتقاد از عملکرد اداره میراث فرهنگی و گردشگری این شهرستان گفت : میراث فرهنگی جهرم در حال حاضر در شرایط مطلوبی قرار ندارد و باید واقع‌گرانه به این مطلب توجه کرد که میراث فرهنگی جهرم بیمار بوده و روبه نابودی است.

فرماندار ویژه جهرم به مشکلات داخلی تمامی ارگان‌ها و ادارات اشاره کرد و افزود: با توجه به کمبودهای منابع مالی، بیشتر ارگان‌ها و ادارات در کارهای جاری خودشان دچار مشکل هستند و نمی‌توانند در بحث میراث فرهنگی المان‌سازی کنند.

وی خاطرنشان کرد : ۲ سال پیاپی یک میلیارد ریال از اعتبارات توازن منطقه‌ای ماده ۱۸۰ در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان به منظور حفظ و احیای میراث فرهنگی مصوب کردیم اما هیچ اعتباری اختصاص نیافت.

صحرائیان با بیان اینکه نبود اعتبارات نباید دلیلی بر توقف گردش‌گری باشد، تصریح کرد: حضور گردش‌گر محاسن زیادی برای شهرستان دارد و از ظرفیت همه دستگا‌های اجرایی در حد توانشان در برگزاری همایش گردشگری جهرم باید استفاده  شود .

معاون استاندار فارس خواستار جدیت در مدیریت میراث فرهنگی جهرم شد و تأکید کرد: وقتی فردی مسؤولیتی را می‌پذیرد باید در برخی مسائل مادی و شخصی صرف نظر کرده تا پیشرفت حاصل شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان جهرم با اشاره به طرح گردشگری در سد سلمان فارسی بیان کرد: در سد سلمان فارسی مصوبه هیأت دولت در بحث منطقه ویژه گردشگری وجود دارد و طرح‌ها و نقطه‌یابی آن انجام و ۱۰۰ هکتار اراضی منابع طبیعی بدین منظور اختصاص یافته که نیاز به پیگیری آن است.

صحرائیان خواستار اطلاع‌رسانی در خصوص میراث فرهنگی در بین مردم شد و یادآور شد : فعالان میراث فرهنگی باید در رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی ظرفیت‌های گردشگری جهرم را به مردم معرفی کنند.

وی افزود: در مبادی ورودی جهرم به‌ویژه کاروانسرای مخک که در محور جهرم شیراز قرار دارد باید تمهیداتی به منظور معرفی گردش‌گری جهرم به مسافران ایجاد شود.اخبار مرتبط:

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر پسین جهرم در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا به اشخاص حقیقی یا حقوقی باشد منتشر نخواهد شد
پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد