شرح خبر
آغاز عملیات اجرایی دو بانده کردن قطعه دوم محور جهرم-لار/ 8 کیلومتر دیگر از باند دوم محور شیراز-جهرم زیر بار ترافیک رفت

با حضور معاون وزیر راه وشهرسازی؛:

آغاز عملیات اجرایی دو بانده کردن قطعه دوم محور جهرم-لار/ 8 کیلومتر دیگر از باند دوم محور شیراز-جهرم زیر بار ترافیک رفت

خبرنگار:
۱۳ دي ۱۳۹۶ - ۳:۰۵:۵۲
کدمطلب: 9427
0

با حضور خادمی کلنگ آغاز عملیات دوبانده شدن قطعه دوم محور جهرم - لار به طول 24/5 کیلومتر زده شد .

به گزارش پسین جهرم عصر دیروز با حضور خیرالله خادمی معاون وزیر راه وشهرسازی و همچنین محمدرضا رضایی رئیس کمیسیون عمران و نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی عملیات اجرایی دوبانده کردن قطعه دوم محور جهرم - لار آغاز شد .

رضایی در حاشیه این مراسم با اشاره به اهمیت راه های مواصلاتی در پیشرفت شهرها گفت : بزرگراه شیراز - جهرم - لار - بندرعباس یکی از مهمترین محورهای شریانی و حیاتی کریدور شمال به جنوب کشور است .

رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به افزایش حجم ترافیک عبوری در این محور بیان داشت : با تکمیل چهارخطه شدن مسیر جهرم به لار امکان تردد ایمن و روان در این محور فرآهم می شود .

وی به کاهش فاصله زمانی و صرفه جویی در هزینه های جابجایی به مهمترین بندر کشور یعنی بندعباس با افتتاح کامل این پروژه اشاره خاطرنشان کرد : قطعه 2 باند دوم محور جهرم - لار به طول 24/5 کیلومتر با هزینه ای بالغ بر 400 میلیارد ریال اجراخواهد شد که برای تکمیل کامل مسیر نیاز به 800 میلیارد ریال اعتبار است .

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با تلاش های صورت گرفته این پروژه در فهرست پروژه های ملی قرار گرفت و از منابع ملی تامین اعتبار می شود ابراز داشت : امیدواریم با توسعه زبرساخت های ارتباطی شاهد پیشرفت شهرستان باشیم .

خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی نیز با شاره به اینکه در کشور محدودیت های بسیاری بر سر پروژه های عمرانی قرار دارد گفت : با این وجود 3400 کیلومتر مسیر ریلی ، 1340 کیلومتر آزادراه و 780 کیلومتر بزرگراه در در حال تکمیل است .

وی با بیان اینکه در آینده ای نزدیک 5 مرکز استان جدید به شبکه سراسری ریلی متصل می شوند اظهار داشت : طولانی ترین آزادراه کشور در استان فارس قرار دارد که شیراز را به اصفهان متصل می کند .

به گزراش پسین جهرم در ادامه سفر نیم روزه معاون وزیر راه و شهرسازی به شهرستان جهرم 8 کیلومتر دیگر از باند دوم بزرگراه شیراز - جهرم با اعتباری بالغ بر 120 میلیارد ریال افتتاح و همچنین کلنگ احداث جاده روستایی ، روستای فتح آباد - تادوان واقع در بخش خفر نیر به طول 2 کیلومتر و اعتباری بالغ بر 5 میلیارد ریال به زمین زده شد .اخبار مرتبط:

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر پسین جهرم در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا به اشخاص حقیقی یا حقوقی باشد منتشر نخواهد شد
پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد