شرح خبر
مسئولین پاسخگوی مطالبات به حق مردم باشند/پیوند مردم بصیر با ولایت ناگسستنی است

آیت الله دژکام ::

مسئولین پاسخگوی مطالبات به حق مردم باشند/پیوند مردم بصیر با ولایت ناگسستنی است

خبرنگار:
۱۵ دي ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۷:۵۱
کدمطلب: 9440
0

خطیب جمعه جهرم گفت : احساساتی شدن چاره ی فتنه نیست بلکه فتنه وقتی ریشه کن می شود که آگاهی را به جامعه منتقل کنیم .

به گزارش پسین جهرم آیت الله لطف الله دژکام امام جمعه جهرم ظهر امروز در خطبه های نماز دشمن شکن و وحدت آفرین جمعه با تاکید بر اینکه ایجاد تعصبات بی پایه و اساس کار شیطان است گفت : اینگونه تعصبات آب به آسیاب دشمن ریختن است و نباید فریب مکر و حیله ی شیطان را خورد .

وی به دسیسه ی انگلیسی تفرقه بینداز و حکومت کن اشاره کرد و یادآور شد : ایجاد تعصبات بیجا بین عرب و عجم که از نظر علمی نیز جایگاهی ندارد دسیسه ی دشمن بوده و یکی از موانع بصیرت است .

خطیب جمعه جهرم با بیان اینکه اگر غبار فتنه فضای یک جامعه را در بر گیرد دودش به چشم همه افراد جامعه می رود خاطرنشان کرد : نباید نسبت به فعالیت های مخرب افراد در جامعه بی تفاوت باشیم بلکه باید یکدیگر را در انجام وظایف دینی ، اجتماعی و اعتقادی یاری دهیم .

آیت الله دژکام در ادامه با اشاره به آشوب های چند روز اخیر در سطح کشور گفت : در این شرایط باید وظایف خودمان را در این قضایا تحلیل کنیم و بدانیم چگونه باید عمل نماییم .

وی با تاکید بر اینکه احساساتی شدن چاره ی فتنه نیست اظهار داشت : فتنه وقتی ریشه کن می شود که آگاهی را به جامعه منتقل کنیم .

این استاد حوزه و دانشگاه موضع گرفتن مقطعی و برآمده از احساسات را علاج فتنه ندانست بلکه آگاهی بخشی به جامعه را راه درمان فتنه ها عنوان کرد .

امام جمعه جهرم با اشاره به مطالبات به حق مردم از مسئولین بیان کرد : گرانی ، اشتغال ، معیشت و سرمایه های از دست رفته در برخی مؤسسات مالی از جمله مطالبات مردم از مسؤولین بود که در میان اغتشاشات گم شد .

آیت الله دژکام مطالبات در چارچوب قانون مردم از مسؤولینی که توسط خود مردم انتخاب شده اند را حق آنان دانست و افزود : کسی نمی تواند این حق را از مردم بگیرد و مسئولین باید پاسخگوی این مطالبات باشند .

وی با بیان اینکه در بحث تولید و اشتغال و مبارزه با فساد از مسئولین مطالبه داریم و باید مسئولین به این مطالبات پاسخی صحیح و منطقی ارائه کنند ابراز داشت : در میان هی حرکت مردم در مطالبه از مسئولین برخی با سر دادن شعارهایی ساختار شکنانه مسیر مطالبات را به بیراهه کشاندند .

خطیب جمعه جهرم افزود : هیچ نظام عقلایی اجازه ی فعالیت به گروه هایی که در راستای نابودی و سرنگونی آنان فعالیت می کنند را نمی دهد . این مردم برای بدست آوردن این انقلاب هزاران شهید تقدیم کرده اند و حتی اگر نظام با فتنه گران برخورد نکند ، خود مردمی که این انقلاب را به پا کرده اند جلوی فتنه را خواهند گرفت .

آیت الله دژکام به حمایت های آمریکا از اغتشاشگران نیز اشاره کرد و یادآور شد : آمریکا 38 سال است از فتنه گران حمایت می کند اما هیچ غلطی نمی توانند بکنند .

وی با اشاره به اینکه در آزمون های الهی باید صبر پیشه کرد و سختی ها را تحمل کرد اظهار داشت : مطمئن باشید این امتحان الهی که به پایان برسد طوفانش کاخ سفید و اسرائیل را با خود خواهد برد .

امام جمعه جهرم ایمان ، شجاعت ، بصیرت و استقامت را از ویژگی های بارز مردم انقلابی ایران اسلامی دانست و خاطرنشان شد : هرآنچه ولی فقیهمان امر کرد ما مطیع هستیم و انجام می دهیم و با اقتدار در مقابل دشمنان اسلام می ایستیم .اخبار مرتبط:

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر پسین جهرم در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا به اشخاص حقیقی یا حقوقی باشد منتشر نخواهد شد
پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد