شرح خبر
افزايش 107 درصدی اعتبارات شهرداری و دهیاری های شهرستان جهرم از محل ماليات بر ارزش افزوده

معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان جهرم خبر داد::

افزايش 107 درصدی اعتبارات شهرداری و دهیاری های شهرستان جهرم از محل ماليات بر ارزش افزوده

خبرنگار:
۲۱ دي ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۷:۱۹
کدمطلب: 9479
0

معاون استاندار فارس گفت: در راستای تقویت شهرداری ها و دهیاری ها، مجموع مبلغ واریزی به حساب شهرداری ها و دهیاری های شهرستان جهرم از محل مالیات بر ارزش افزوده در 9 ماهه اول امسال نسبت به سال 1395 با رشد بیش از 107 درصدی به 13 و 8 دهم میلیارد تومان رسیده است .

به گزارش پسین جهرم علیرضا صحرائیان معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان جهرم ظهرامروز در جلسه شورای اداری این شهرستان كه با حضور مديركل سياسي، انتخابات و تقسيمات كشوري فارس برگزار شد، با اشاره به آخرین وضعیت پروژه های عمرانی شاخص در جهرم گفت: پروژه های مختلفی در سطوح ملی، استانی و شهرستانی در جهرم در حال انجام است. 
 
وی با بیان اینکه پروژه ی ایجاد تاسیسات فاضلاب شهر جهرم با اعتباری بالغ بر 2 و 4 دهم میلیارد تومان تا کنون 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است افزود: پروژه آبرسانی به شهر جهرم از سد سلمان فارسی نیز با 100 میلیارد تومان اعتبار اولیه 60 درصد پیشرفت داشته است. 
 
صحرائیان با اشاره به 29 پروژه ی فعال آبرسانی در سطح روستاها افزود: اعتبار مصوب سال 1396 برای این پروژه ها 12 و 6 دهم میلیارد تومان مي باشد.  
 
وي بيان داشت: در بحث بهسازی راه های مواصلاتی، بزرگراه جهرم شیراز با پیشرفتی بیش از 85 درصد تا ابتدای سال آینده به بهره برداری می رسد. همچنین عملیات احداث 40 کیلومتر از باند دوم محور جهرم - لار - بندرعباس و بهسازی 10 کیلومتر از راه مواصلاتی فسا - جهرم - قیر در حال انجام است. 
 
معاون استاندار فارس به جذب سهمیه 3 هزار تن قیر رایگان شهرداری جهرم اشاره کرد و یادآور شد : 44 روستا نیز سهمیه قیر رایگان با ارزشی معادل 6 و 8 دهم میلیارد تومان دریافت می کنند که 315 هزار متر مربع از معابر روستایی آسفالت شده است.  
 
وی در ادامه به روند ساخت و پیشرفت بیمارستان 310 تخت خوابی جهرم اشاره و ابراز امیدواری کرد تا پیش از هفته دولت سال آینده شاهد افتتاح و به بهره برداری رسیدن آن باشیم . 
 
فرماندار ویژه شهرستان جهرم با گلایه از وضعیت آنتن دهی تلفن همراه در سطح شهر جهرم خواستار تقویت و رفع مشکلات موجود در این حوزه شد. 
 
نماینده عالی دولت در شهرستان جهرم همچنین در ادامه به پروژه های عمرانی شرکت گاز، منطقه ویژه اقتصادی، حوزه بهداشت و درمان، تسهیلات پرداخت شده به بخش خصوصی و برنامه های اجرایی برای احیای بافت فرسوده شهری و روستایی اشاره کرد و اظهار داشت: با افتتاح و به بهره برداری رسیدن بسیاری از این پروژه ها، سال 1397 ، سال درخشانی در حوزه عمرانی برای شهرستان جهرم خواهد بود. 
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به مسئولین ادارات و نهادهای دولتی متذکر شد: مسئولین باید خود را در دسترس مردم قرار دهند و درب دفاترشان همواره به روی مردم باز باشد. 
 
رئيس شوراي اداري شهرستان جهرم با انتقاد از وضعیت پاسخگویی در برخی ادارات ابراز داشت: اگر در اداره ای برخورد مناسبی با ارباب رجوع صورت نگيرد، مدیر آن اداره مسئول است و باید پاسخگوی این رفتار ناپسند باشد. 
 
معاون استاندار فارس در پایان با تقدیر از اعضای شورای تأمین و نیروهای امنیتی و انتظامی شهرستان جهرم که در برقراری نظم و امنیت در حوادث اخیری که معاندین نظام با خط دهی آمریکا و اسرائیل به دنبال آشوب و اغتشاش در كشور و به تناسب در شهرستان جهرم بودند بیان داشت : بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری باید حساب افرادی که با تهییج منافقین فریب خوردند را با افرادی که برای این آشوب ها سازماندهی شده بودند جدا کرد. 
 
گفتنی است در پايان اين جلسه به پيشنهاد معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان جهرم و با حكم استاندار فارس، محمود معصوم نيای فرد به عنوان بخشدار جديد بخش كرديان منصوب و از زحمات ايوب غفاري بخشدار پیسین این بخش تقدير شد .اخبار مرتبط:

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر پسین جهرم در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا به اشخاص حقیقی یا حقوقی باشد منتشر نخواهد شد
پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد