شرح خبر
در جامعه ما هنوز پرستاری به معنای واقعی شناخته نشده است/ایثار، صبر، عشق، گذشت و آرامش پنج صفت جدا ناپذیر پرستار است

پرستار نمونه کشوری در گفتگو با پسین جهرم::

در جامعه ما هنوز پرستاری به معنای واقعی شناخته نشده است/ایثار، صبر، عشق، گذشت و آرامش پنج صفت جدا ناپذیر پرستار است

خبرنگار:
۱۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۴:۲۲
کدمطلب: 9580
0

عدنانی پرستار نمونه کشوری گفت : ما این را یاد گرفته ایم که تک روی، بن بست مسیر موفقیت است. من هر چه دارم از گذشت، پشتیبانی و حمایت دوستان و همکارانم است.

به گزارش پسین جهرم مریم عدنانی متولد سال 1354 ، دارای مدرک کارشناسی پرستاری از دانشگاه علوم پزشکی جهرم و 18 سال است که به حرفه پرستاری مشغول است و به تازگی به عنوان پرستار نمونه کشوری انتخاب شده است . او اکنون مدیر دفتر پرستاری بیمارستان پیمانیه است.

- از سوابق کاریتان برایمان بگویید .

تا کنون در بخش ها و قسمت های مختلفی مثل پرستار بخش جراحی، مسئول کمیته های بیمارستان، سوپروایزر بخش اورژانس بالینی، کارشناس ایمنی بیمارستان و مسئول بخش سی سی یو بیمارستان پیمانیه جهرم فعالیت داشته ام .

- چه شد که حرفه پرستاری را انتخاب کردید ؟

از کودکی به این حرفه علاقمند بودم . در فامیل، من اولین کسی بودم که رشته پرستاری را انتخاب کردم و هیچ پیش زمینه ذهنی راجع به این رشته نداشتم. می توانم بگویم تشویق یکی از دوستان باعث شد که این رشته را انتخاب کنم.

- یک پرستار خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد ؟

به نظر من ایثار، صبر، عشق، گذشت و آرامش پنج صفت جدا ناپذیر پرستار است .  شغل پرستاری، شغل آسانی نیست.ماندگاری در این شغل وابسته به این پنج صفت است.

- چه عاملی باعث شد شما به عنوان پرستار نمونه کشوری برگزیده شوید ؟

 با تواضع سرش را پایین می اندازد و می گوید: هرگز فکر نمی کردم پرستار نمونه کشوری شوم. فقط این را می دانم که همدلی و حمایت همکارانم باعث شد که این افتخار نصیبم شود.

- وضعیت پرستاری و دیدگاه مردم نسبت به این حرفه چگونه است ؟

 در جامعه ما هنوز پرستاری به معنای واقعی شناخته نشده است. پرستاری بدون علم معنایی ندارد. مطالعه و دانش مداوم از لازمه های اصلی این شغل است.

- شاخص ترین ویژگیتان از نظر خودتان چیست ؟

در محل کار همه من را فردی صبور، آرام و همگام با همکاران می شناسند در صورتی که این را نتیجه ی برخورد مناسب، همکاری گروهی، همدلی و گذشت دوستان و همکارانم می دانم. 

- کیفیت ارائه ی خدمات در بیمارستان های جهرم را چگونه ارزیابی می کنید ؟

از بین 900 بیمارستان در سراسر کشور، 260 بیمارستان به عنوان درجه یک شناخته شده است و این باعث افتخار شهرستان جهرم است که بیمارستان پیمانیه و مطهری جزء این 260 بیمارستان درجه یک کشور قرار گرفته است. بدون همت، پشتکار و همکاری تیمی همکاران هرگز نمی توانستیم به این موفقیت دست یابیم.

- رمز موفقیت شما در این حرفه چیست ؟

همدلی و همراهی همه دوستان و همکاران در تمامی لحظه ها ی تلخ و شیرینی که در کنار هم چشیده ایم خیلی مهم است . در محیط کار ما وحدت حرف اول را می زند. ما این را یاد گرفته ایم که تک روی، بن بست مسیر موفقیت است. من هر چه دارم از گذشت، پشتیبانی و حمایت دوستان و همکارانم است. موفقیت های گروهی لذتی بیش از موفقیت های انفرادی دارد.

- شیرین ترین خاطره ای که در ذهنتان باقی مانده را برایمان تعریف کنید .

 یک لحظه چشم هایش را می بندد و با لبخند خاطراتش را ورق می زند به روزی که توانسته است جان یک بیمار را نجات دهد و می گوید: بیمار بدون علائم حیاتی روی تخت دراز کشیده بود مرگ و زندگی بیمار به تصمیم سریع من بستگی داشت. آشفتگی را کنار زدم و با وجود اینکه ترسی در درونم نهفته بود با استواری  شوک برقی را به دست گرفتم و توانستم بیمار را به زندگی دوباره برگردانم. لذت نجات یک فرد و اینکه خداوند چقدر در آن لحظه به من نیرو داد را هرگز فراموش نمی کنم.

- حرف آخر :

از پدر و مادر و خانواده ام تشکر می کنم . خانواده ام بسیار من را حمایت کرده اند. بار ها شده است که دیدار من با آنها تنها 20 الی 30 دقیقه در روز بوده است. آنها نبود های من را بسیار تحمل کرده اند. واقعا نمی دانم این همه خوبی را چگونه جبران کنم.اخبار مرتبط:

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر پسین جهرم در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا به اشخاص حقیقی یا حقوقی باشد منتشر نخواهد شد
پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد