شرح خبر
انجام ٢۰۰ درمان ناباروری به روش

:

انجام ٢۰۰ درمان ناباروری به روش "IVF" در مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری کلینیک هنری دانشگاه علوم پزشکی جهرم

خبرنگار:
۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۳:۴۸:۱۲
کدمطلب: 9765
0

از سال گذشته تا کنون ٢ هزار بیمار در مرکز فوق تخصصی درمان نازایی هنری پذیرش شده اند، که از این تعداد، ٢۰۰ بیمار تحت عمل"IVF" قرار گرفته اند.

به گزارش پسین جهرم مهشید البرزی متخصص زنان، زایمان و نازایی اظهار گفت : پس از یک سال از آغاز مرکز فوق تخصصی درمان نازایی، دو هزار بیمار پذیرش شده اند که از این تعداد، ٢۰۰ نفر تحت عمل "IVF" قرار گرفته است.

وی بیان کرد: روزانه به طور متوسط ۴۰ بیمار در این مرکز ویزیت می شوند.

دکتر البرزی درمان های مقدماتی مانند دادن دارو و روش های آی یو آی"IUI" واُ آی"OI" را از اقدامات درمانی اولیه این مرکز فوق تخصصی ناباروری دانست و گفت: اگر بیمار بعد از انجام این مراحل جواب نگرفت، روش درمانی پیشرفته آی وی اف"IVF" انجام می شود.

وی افزود: مراحل آی وی اف "IVF" شامل گرفتن دارو، سونوگرافی سریال یک روز در میان، مشاوره بیهوشی جهت عمل برداشت تخمک و انتقال به آزمایشگاه جنین شناسی جهت تشکیل جنین ها است.

این متخصص زنان و نازایی با اشاره به انتقال جنین ها گفت: انتقال جنین ها به دو صورت تازه و فریز شده انجام می شود و نمونه ها در آزمایشگاه مرکز نازایی مستقر در بیمارستان استاد مطهری نگهداری می شود.

وی گفت: تا کنون ۶۰ درمان مقدماتی ناباروری آی یو آی"IUI" و اُ آی "oI" در این مرکز انجام شده است.

دکتر البرزی با اشاره به انجام لاپاراسکوپی زنان (درمانی) و هیستروسکوپی برای اولین بار در این مرکز بیان کرد: در سال های گذشته در شهرستان، لاپاراسکوپی تشخیصی وجود داشته است که بعد از ۱۵ سال متوقف می شود و از سال گذشته تا کنون لاپاراسکوپی زنان (درمانی) و هیستروسکوپی در این مرکز انجام گرفته است.

لاپاراسکوپی (درمانی) و هیستروسکوپی، جهت درمان نازایی و سایر بیماری های زنان نظیر، کیست های تخمدان، بیماری های رحم و اختلالات مربوط به نازایی است.اخبار مرتبط:

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر پسین جهرم در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا به اشخاص حقیقی یا حقوقی باشد منتشر نخواهد شد
پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد